DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Saeima pirmajā lasījumā atbalsta ostu pārvaldības modeļa maiņas likumprojektu

Saeima 16. jūnijā pirmajā lasījumā atbalstījusi Satiksmes ministrijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Likumā par ostām”, kas paredz mainīt Latvijas lielo ostu pārvaldības modeli, pārveidojot tās par valsts kapitālsabiedrībām. Starptautiski saprotama pārvaldības forma, konkursa kārtībā izraudzīta, nepolitiska kapitālsabiedrību vadība un efektīvāka resursu izmantošana ir galvenie mērķi, kas sasniedzami, veicot pārvaldības modeļa maiņu.

Tāpat likumprojekts paredz ostu pārvaldēm izveidot sadarbības padomes, lai sekmētu privātā sektora iesaisti un līdzdalību. Šajās padomēs tiks pārstāvēti ostu lietotāji, pakalpojumu sniedzēji un citas ieinteresētās puses, lai apspriestu ar ostu attīstību saistītus jautājumus.

“Ņemot vērā ostu attīstību pasaulē, tās vairs nenodarbojas tikai ar kravu pārkraušanu, bet arī veicina ražošanu, tirdzniecību un preču apmaiņu caur Latviju. Šīs izmaiņas paredz apņemšanos lielo ostu darbībā piemērot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus, palielināt valsts ietekmi lēmumu pieņemšanā un nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu,” uzstājoties Saeimas sēdē uzsvēra Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.

Ņemot vērā reformas apjomu, Saeima noteikusi garāku termiņu priekšlikumu iesniegšanai – šā gada 20. augustu.

Paralēli Saeimas darbam pie likumprojekta Satiksmes ministrijā ir izveidotas un darbu uzsākušas divas darba grupas izmaiņām Rīgas ostas un Ventspils ostas pārvaldībā. Tajās kopā ar pašvaldību pārstāvjiem tiks risināti jautājumi par pašvaldību līdzdalību jaunajās kapitālsabiedrībās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU