DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Valsts sekretārs Trīs jūru iniciatīvas nacionālo koordinatoru sanāksmē uzsver reģiona infrastruktūru savienojamības nozīmi

2021. gada 17. jūnijā video formātā notika Trīs jūru iniciatīvas (TJI) valstu nacionālo koordinatoru sanāksme. Gatavojoties TJI Samitam un biznesa forumam šī gada 8.-9. jūlijā, Bulgārijā 12 Baltijas, Adrijas un Melnās jūras valstis, kā arī stratēģiskie partneri ASV, Vācija un Eiropas Komisija diskutēja par gaidāmā samita mērķiem, turpmākām TJI attīstības perspektīvām, kā arī vēlamajiem rezultātiem.

A.Pelšs sanāksmē pateicās Bulgārijai par ieguldīto darbu šī gada TJI samita organizācijā. Latvija TJI uzskata par stratēģiski nozīmīgu sadarbības platformu ES līmeņa kohēzijas un transatlantisko saišu stiprināšanai. Valsts sekretārs informēja, ka šī gada TJI samitu Sofijā apmeklēs Valsts prezidents E. Levits kopā ar biznesa delegāciju.

Video konferencē valsts sekretārs uzsvēra, ka TJI rada labākus priekšnosacījumus reģiona valstu savienojamības attīstībai, kā arī sniedz papildus iespējas izlīdzināt un mazināt atšķirības Eiropas transporta, enerģētikas un digitālās infrastruktūras kvalitātē.

TJI Investīciju fonds var būt vērtīga un esošos finanšu instrumentus papildinoša platforma. Šobrīd svarīgi panākt visam reģionam nozīmīgu infrastruktūras projektu īstenošanu. Viens no priekšnoteikumiem sekmīgai reģionālu projektu attīstībai ir sadarbības stiprināšana starp TJI valstīm dažādos gan publiskā, gan privātā sektora līmeņos.

A.Pelšs izteica gandarījumu par ASV iesaisti un atbalstu TJI, kā arī izrādīto gatavību veikt finansiālu ieguldījumu TJI Investīciju fondā. Visam reģionam īpaši svarīga ir turpmāka TJI stratēģisko partneru ASV, Vācijas un Eiropas Komisijas iesaiste un atbalsts  Iniciatīvai. Sanāksmē tika izteikts atbalsts Blue Dot Network principiem, kas saistāmi ar investīciju caurredzamību, ilgtspējību, stabilitāti un atbildību starptautisku infrastruktūras projektu īstenošanā.

Sanāksmē valstu pārstāvji bija vienisprātis, ka savstarpējas sadarbības stiprināšana, stimulējot reģiona ekonomisko izaugsmi, ir kopīgs visu TJI valstu un stratēģisko partneru mērķis.

Informācijai

2016. gadā dibinātā TJI ir reģionāla ekonomiskas sadarbības platforma ir veidota, lai mazinātu ES ziemeļu–dienvidu reģionā esošās savienojamības plaisas enerģētikas, transporta infrastruktūras un digitālās komunikācijas jomās, stiprinātu ES līmeņa kohēziju un transatlantiskās sadarbības saites. Iepriekšējās galotņu sanāksmes ir notikušas Horvātijā (2016.), Polijā (2017.), Rumānijā (2018.), Slovēnijā (2019.), Igaunijā (2020.), savukārt Bulgārijā sestais TJI samits notiks 2021. gada 8.-9. jūlijā.

TJI veido 12 ES valstis, kas ģeogrāfiski novietotas ap Adrijas, Baltijas un Melno jūru: Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija. TJI partneri ir ASV, Vācija un Eiropas Komisija.

TJI Investīciju fonds dibināts ar mērķi attīstīt spēcīgu reģionālās ekonomikas mugurkaulu, sniedzot platformu stratēģiski nozīmīgu infrastruktūras projektu īstenošanai. 2020. gada 16. septembrī TJI Investīciju fondam oficiāli pievienojās “Attīstības finanšu institūcija ALTUM”. Valstis, kuras pievienojušas TJI Investīciju fondam ir: Polija, Rumānija, Igaunija, Latvija, Ungārija, Bulgārija, Slovēnija, Lietuva un Horvātija.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU