DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija apliecina konsekvento atbalstu Ukrainas, Gruzijas un Moldovas eirointegrācijai

2021. gada 17. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Ukrainas vēstnieku Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), Gruzijas vēstnieci Teu Maisuradzi (Tea Maisuradze) un Moldovas vēstnieku Andrianu Rošu (Andrian Roşa).

Vēstnieki informēja par Ukrainas, Gruzijas un Moldovas ārlietu ministru parakstīto tā saukto “Asociēto valstu trio” memorandu šā gada 17. maijā. Memorandā Ukraina, Gruzija un Moldova pauž apņēmību turpināt īstenot reformas saskaņā ar Eiropas Savienību (ES) noslēgtajiem Asociācijas līgumiem un Dziļas un visaptverošas brīvās tirdzniecības nolīgumiem, kas sekmētu sadarbību un ciešāku integrāciju ar ES. Vēstnieki paskaidroja, ka memorands paredz sadarbības un koordinācijas pasākumus starp ārlietu ministrijām integrācijas ar ES un Austrumu partnerības jautājumos.

J. Mažeiks apliecināja Latvijas konsekvento atbalstu Ukrainas, Gruzijas un Moldovas eirointegrācijas centieniem. Parakstītais “Asociēto valstu trio” memorands tiek vērtēts kā skaidrs signāls apņēmībai tuvināties ES. Ciešāka sadarbība starp valstīm ir svarīga, lai sasniegtu labākus rezultātus reformu procesā, tādejādi veicinot sadarbības padziļināšanu ar ES un partnervalstu noturību. Politiskais direktors norādīja, ka Latvija, izmantojot attīstības sadarbības politikas instrumentus, turpinās sniegt palīdzību Ukrainai, Gruzijai un Moldovai, daloties ar pieredzi un ekspertīzi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU