DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs apmeklēs Baltijas Aizsardzības koledžas kursu izlaidumu

Rīt, 17. jūnijā, Tartu, Igaunijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Augstākās vadības kursa (Higher Command Studies Course) un Apvienotās vadības un štāba virsnieku kursa (Joint Command and General Staff Course) izlaidumu, kurā absolventu vidū būs 15 Latvijas bruņoto spēku virsnieki un divi civildienesta ierēdņi.

A. Pabriks arī pasniegs aizsardzības ministra apbalvojumu “Atzinības Goda zīmi”  Baltijas Aizsardzības koledžas komandanta vietniekam un štāba priekšniekam Kanādas bruņoto spēku pulkvedim Žanam Trudelam (Jean Trudel) pateicībā par izcilo veikumu Baltijas Aizsardzības koledžas pārvaldības un mācību procesa nodrošināšanā, koledžas atpazīstamības sekmēšanā un sadarbības veicināšanā starp koledžu un Baltijas valstīm.

Kanādas bruņoto spēku pulkvedis Ž. Trudels ir dienējis Baltijas Aizsardzības koledžā kopš 2017. gada 30. jūnija, šajā laikā sniedzot būtisku ieguldījumu koledžas studiju satura un mācību procesa pilnveidošanā, kā arī augstas mācību kvalitātes nodrošināšanā Covid-19 pandēmijas apstākļos, un līdz ar izlaidumu noslēgs dienestu koledžā.

Baltijas Aizsardzības koledžas Augstākās vadības kursa mērķis ir sagatavot virsniekus un civildienesta ierēdņus dienestam un darbam vadošajos amatos operacionālā un stratēģiskā līmeņa drošības un aizsardzības institūcijās, un tas ilgst piecus mēnešus.

Savukārt Apvienotās vadības un štāba virsnieku kursa ilgums ir 11 mēneši, un tā mērķis ir sagatavot vecāko virsnieku sastāvu un civildienesta ierēdņus uzdevumu veikšanai operacionālā līmeņa nacionālajos un daudznacionālajos štābos, kā arī drošības un aizsardzības institūcijās. Šogad Latvija finansē studijas šajā kursā diviem virsniekiem no Gruzijas un Ukrainas, programmas „Partnerattiecības mieram” (Partnership for Peace) dalībvalstīm.

Šī gada aprīlī divi Aizsardzības ministrijas pārstāvji arī absolvēja Baltijas Aizsardzības koledžas Civildienesta ierēdņu kursu, papildinot zināšanas drošības un aizsardzības jomā.

Baltijas Aizsardzības koledža ir dibināta 1998. gadā ar mērķi nodrošināt virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo civildienesta ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem. Mācību procesu nodrošina eksperti no Baltijas un citām NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Būtiska izglītības procesa sastāvdaļa ir daudznacionālā vide un izpratnes veicināšana par reģionālajiem un globālajiem ģeopolitiskajiem procesiem studentiem no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm.

Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Pašlaik komandanta pienākumus pilda Igaunijas bruņoto spēku pārstāvis brigādes ģenerālis Ilmars Tamms (Ilmar Tamm), kurš 2020. gada 19. jūnijā nomainīja Latvijas pārstāvi ģenerālmajoru Andi Dilānu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU