DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Licencēta LU jaunā bakalaura studiju programma filoloģijā ar dažādu Eiropas valodu aptvērumu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Toms Grīnbergs

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra piešķīrusi licenci jaunveidotajai Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes akadēmiskajai bakalaura studiju programmai “Filoloģija”. Programma ietver apakšprogrammas franču filoloģijā, klasiskajā filoloģijā, krievu filoloģijā, vācu filoloģijā un somugru studijās.

Studijas sniedz gan pamatzināšanas valodniecībā un literatūrzinātnē, gan arī ļauj specializēties konkrētas valodas un kultūrvides jomā. Apakšprogramma “Klasiskā filoloģija” līdztekus pamata zināšanām filoloģijā un nozarē nodrošinās specializāciju klasiskajā filoloģijā – sengrieķu un latīņu valodas un antīkās kultūrvides, īpaši literatūras jomā. Apakšprogramma “Krievu filoloģija” līdztekus pamata zināšanām filoloģijā un valodniecības un literatūrzinātnes nozarē sniegs akadēmiskas, mūsdienu prasībām atbilstošas zināšanas krievu filoloģijā un piedāvās specializāciju krievu un vēl kādas slāvu valodas un kultūrvides jomā. Apakšprogramma “Franču filoloģija” līdztekus pamata zināšanām filoloģijā un valodniecības un literatūrzinātnes nozarē nodrošinās specializāciju franču filoloģijā – franču valodas un frankofonijas kultūrvides jomā, īpaši akcentējot franču valodas mijiedarbību ar citām romāņu valodām (itāļu un spāņu). Apakšprogramma “Somugru studijas” līdztekus pamata zināšanām filoloģijā un valodniecības un literatūrzinātnes nozarē piedāvās specializāciju somugru studijās – igauņu un/vai somu valodas un kultūrvides jomā, kā arī sastatījumā ar citām valodām un kultūrfenomeniem. Apakšprogrammas “Vācu filoloģija” mērķis ir līdztekus pamata zināšanām filoloģijā, valodniecības un literatūrzinātnes nozarē nodrošināt specializāciju vācu filoloģijā – valodniecībā, literatūrzinātnē un valstsmācībā/kultūras studijās.

Studiju ilgums pilna laika klātienē ir trīs gadi. Studiju programmas absolventi iegūs humanitāro zinātņu bakalaura grādu valodu studijās.  

Studiju programmā paredzētas gan budžeta, gan maksas studiju vietas. Uzņemšana jaunajā studiju programmā iecerēta 2021. gada vasarā. Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studiju programmās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lv.

Programmas top projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas. Projekta sadarbības partneri ir Daugavpils Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija, Tartu Universitāte. Visu jauno studiju programmu izstrādi, to licencēšanu, aprobēšanu un akreditāciju iecerēts paveikt laika posmā līdz 2023. gada novembrim.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI