DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide

Digitālo lietu ministru sanāksmē pārrunās jaunuzņēmumu attīstību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2021.gada 16.jūnijā, Parīzē, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) piedalās Eiropas digitālo lietu ministru sanāksmē, kuras laikā tiks pārrunāta jaunuzņēmumu attīstības veicināšana iniciatīvas “Scale-Up Europe” ietvaros.

Eiropas Savienības 24 valstis, t.sk. Latvija, Portugāles prezidentūras rīkotajā Digitālās dienas pasākumā 2021.gada 19.martā pievienojās Startups Nations Standard of Excellence deklarācijai, lai vairāk integrētu stratēģiju jaunuzņēmumu atbalstam, izmantojot nacionālās iniciatīvas un mobilizējot privātā un publiskā sektora pārstāvjus ar mērķi apvienot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu centienus jaunuzņēmumu attīstības veicināšanai Eiropas līmenī. Lai to panāktu, nepieciešams izvirzīt izmērāmus mērķus, mudināt dalībvalstis un ES institūcijas ieviest politikas jaunuzņēmumu atbalstam, padarīt Eiropu par inovatīvu politiku laboratoriju strauji augošu jaunuzņēmumu (scale-ups) attīstīšanai un izvērst programmas dialoga veidošanai ar turpmākajiem tehnoloģiju līderiem.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: ”Mazo un vidējo uzņēmumu attīstība, tostarp, jaunuzņēmumu un strauji augošu jaunuzņēmumu, un tiem labvēlīgas vides attīstīšana Latvijai ir ārkārtīgi svarīga. Digitālās tehnoloģijas piedāvā milzu potenciālu, tā izmantošanai ir nepieciešams kvalificēts darbaspēks, labvēlīga uzņēmējdarbības vide, moderna infrastruktūra, tehnoloģiskā bāze.”

“Scale-Up Europe” ir Francijas prezidenta Emanuela Makrona šī gada martā ierosināta iniciatīva, kas tika uzsākta sadarbībā ar Eiropas Komisiju un apvieno vairāk nekā 150 dibinātāju, investoru, pētnieku, biznesa vadītāju un Eiropas valdību pārstāvju grupu.  Iniciatīva paredz rīcību četros virzienos: talantu un investīciju piesaistē, kā arī jaunuzņēmumu korporatīvā sadarbībā un dziļo tehnoloģiju izmantošanā (dziļo tehnoloģiju uzņēmumi apvieno zinātni un tehnoloģiskās inovācijas, kur būtiska loma ir tieši uzņēmējiem, kas šīm inovācijām rod vietu tirgū).

Ministrs paudīs atbalstu “Scale-Up Europe”  iniciatīvai, akcentēs nepieciešamību radīt labvēlīgu vidi jaunuzņēmumu un ātri augošu uzņēmumu veidošanai un attīstībai. Tam nepieciešams veidot kopīgu Eiropas jaunuzņēmumu ekosistēmu, veicināt jaunuzņēmumu un ātri augošo uzņēmumu sadarbību, piesaistīt speciālistus un investīcijas, attīstīt infrastruktūru un tehnoloģisko bāzi. Tāpat ministrs paudīs Latvijas gatavību iesaistīties  svarīgos kopīgos Eiropas interešu projektos mikroprocesoru un pusvadītāju industrijas attīstīšanai Eiropā un nākamās paaudzes mākoņdatošanas infrastruktūras un pakalpojumu veidošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU