DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Z. Kalniņa-Lukaševica un Slovēnijas valsts sekretārs Eiropas lietās apspriež ES prioritātes nākamajam pusgadam

2021. gada 14. jūnijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica sarunā ar Slovēnijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Eiropas lietās Gašperu Dovžanu (Gašper Dovžan) apsprieda Slovēnijas prioritātes Eiropas Savienības Padomes prezidentūrā nākamajam pusgadam. Konsultāciju ietvaros liela uzmanība tika pievērsta ES atveseļošanai pēc Covid-19 pandēmijas, kiberdrošības jautājumiem, klimatam, digitālajiem jautājumiem, tiesiskumam, kā arī ārlietu tēmām – ES attiecībām ar ASV, Krieviju, Austrumu partnerības valstīm un Rietumbalkāniem.

“Covid-19 pandēmijas ierobežošanas koordinācija ES līmenī joprojām ir ļoti būtiska. Ir svarīgi ņemt vērā pandēmijas laikā gūto pieredzi, lai nodrošinātu labāku koordināciju un noturību nākotnē,” pauda parlamentārā sekretāre. No 1. jūlija sāks darboties ES digitālais Covid-19 sertifikāts, tomēr vēl jāstrādā pie risinājumu meklēšanas pasaules mērogā un jāveicina sistēmu savietojamība trešajās valstīs izdotu vakcinācijas sertifikātu pārbaudei.

Būtisks darbs Slovēnijas prezidentūras laikā tiks veltīts ES ekonomikas atveseļošanās procesam pēc Covid -19 krīzes, izmantojot arī ES finansējumu.

Apspriežot likumdošanas priekšlikumus klimata jomā, parlamentārā sekretāre norādīja: “Mēs visi esam apņēmušies sasniegt kopīgo mērķi siltumnīcefekta gāzu samazināšanai. Tomēr mēs sagaidām, ka tiesību aktu kopums, kas iezīmēs jaunas ES klimata arhitektūras izveidi, lai ES spētu sasniegt ambiciozos klimata mērķus 2030. gadam un sasniegt klimatneitralitāti 2050. gadā, būs taisnīgs un ņems vērā dalībvalstu iespējas.”

Diskusijas noslēgumā G. Dovžans un Z. Kalniņa-Lukaševica pievērsās aktuālajiem notikumiem Baltkrievijā. “Negatīvo notikumu dēļ Baltkrievija būs darba kārtības centrā arī nākamās ES prezidentūras laikā. Mums ir jāturpina atbalstīt Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību. Eiropas Komisijas apstiprinātajai programmai Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības, neatkarīgo mediju, jaunatnes, izglītības un veselības sistēmas atbalstam ir jākļūst pilnībā funkcionējošai,” uzsvēra Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Informācijai

Slovēnija uzsāks ES Padomes prezidējošās valsts pienākumus 2021. gada 1. jūlijā. Ar Slovēnijas prioritātēm sīkāk var iepazīties šeit (angļu valodā).

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU