DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses
2
2

Simtgades stipendiju saņems 342 absolventi visā Latvijā

Arī šogad Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt vienu šā mācību gada absolventu Latvijas Simtgades stipendijas saņemšanai. Vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā šogad saņems 342 skolu absolventi.

"Ar Simtgades stipendijas starpniecību jau ceturto gadu iepazīstam jauniešus visā Latvijā, kuri ar savām zināšanām un prasmēm, mērķtiecību un radošumu neatlaidīgi turpina ceļu uz saviem izglītības un karjeras mērķiem. Neraugoties uz aizvadītā gada izaicinājumiem mācību procesā un ārpusstundu aktivitātēs, ieguldītais darbs un spējas pielāgoties un rast risinājumus allaž vainagojas ar panākumiem. Novērtējam jauniešu līdz šim sasniegto un ceram, ka stipendijas atbalsts kalpos kā atspēriena punkts tālākajiem dzīves panākumiem, savukārt topošo speciālistu profesionālie sasniegumi darīs Latviju arvien konkurētspējīgāku,” norāda Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne.

Saskaņā ar stipendijas nolikumu katras Latvijas vidējās izglītības iestādes izlaiduma klašu viens skolēns var saņemt šo stipendiju. To piešķir par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. 2020./2021. mācību gada stipendijas pretendentus izglītības iestādes izvirzīja un pieteica līdz šā gada 21. maijam.

Vērienīgais stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. Stipendiju atbalsta programmu īsteno Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un VAS Latvijas Loto. 500 eiro atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies VAS Latvijas Loto rīkotajā Simtgades loterijā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU