DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes virsseržanta maiņas ceremonija

Rīt, 15. jūnijā, Rīgā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes virsseržanta maiņas ceremonija. Tās laikā brigādes virsseržanta amatā stāsies galvenais virsseržants Jānis Kreiers, nomainot līdzšinējo virsseržantu galveno virsseržantu Armandu Loginovu.

Galvenais virsseržants J. Kreiers dienestu bruņotajos spēkos sācis 1998. gadā. Kā rotas virsseržants dienējis Latvijas kontingentā starptautiskajā operācijā Afganistānā. Bijis Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 2. mehanizētā kājnieku bataljona vecākais apmācības instruktors un rotas virsseržants. No 2017. gada līdz šim ir bijis Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas atbalsta bataljona virsseržants. Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi saņēmis vairākus apbalvojumus, tostarp Viestura ordeņa II pakāpes Sudraba Goda zīmi.

Galvenais virsseržants A.Loginovs dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1994. gadā. Šajos gados galvenais virsseržants A. Loginovs ir sniedzis ievērojamu ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku instruktoru apmācībā un saņēmis daudzus apbalvojumus, tajā skaitā Viestura ordeņa II pakāpes Sudraba Goda zīmi. Galvenais virsseržants A. Loginovs dienestu turpinās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē.

“Galvenais virsseržants Armands Loginovs savulaik ir ieviesis papildinājumu instruktora svinīgajā solījumā – vārdus “es esmu armijas stūrakmens”. Tie nav tikai vārdi – tā ir arī A. Loginova pārliecība. Viss viņa dienests ir bijis veltīts, lai veidotu šo mūsu armijas stūrakmeni – arvien jaunas instruktoru paaudzes, kas ir izveidojušas modernus un stiprus Nacionālos bruņotos spēkus un Zemessardzi. Mēs ar to varam lepoties, tāpēc tas ir bijis liels ieguvums, ka A. Loginovs ir palīdzējis veidot arī atjaunoto Zemessardzes 1. Rīgas brigādi,” uzsver Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Aivars Krjukovs.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU