DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības nozares vadība apmeklē militārās mācības „Baltic Zenith 2021”

Ceturtdien, 17. jūnijā, Jūrmalciema poligonā Nīcas novadā Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs starptautiskās militārās mācības „Baltic Zenith 2021”.

Mācību laikā Latvijas un Lietuvas karavīri veiks taktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus ar pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmām “RBS-70”, “Grom” un “Stinger”.

Jau ziņots, ka no 7. līdz 20. jūnijam Jūrmalciema poligonā Nīcas novadā notiek starptautiskās militārās mācības „Baltic Zenith 2021”, kuru laikā Latvijas un Lietuvas karavīri pilnveido iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem.

Mācībās piedalās aptuveni 200 dalībnieku, tostarp karavīri, zemessargi un civilie darbinieki no Gaisa spēkiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes un Lietuvas bruņotajiem spēkiem.

Mācību mērķis ir profesionāli sagatavot tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu “RBS-70”, “Grom” un “Stinger” speciālistus, veicot praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa gaisa mērķiem.

Ar dalību mācībās “Baltic Zenith 2021” noslēgsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes pretgaisa aizsardzības speciālistu sertifikācija darbam ar “Stinger” ieroču sistēmām, kā arī tiks uzsākta pirmo “RBS-70” speciālistu apmācība. Apmācība stiprinās šobrīd jaunāko, Mehanizētās kājnieku brigādes atbalstam 2018. gadā izveidoto Pretgaisa aizsardzības bateriju, sasniedzot sākotnējo operacionālo gatavību.

Mācību laikā Jūras spēku kuģi nodrošina drošību mācību norises vietā Baltijas jūras teritoriālajos ūdeņos. 

Zemessardze  sniedz atbalstu ar 81 mm mīnmetēju apkalpēm, nodrošinot gaisa mērķus “Grom” un “Stinger” sistēmām.

Lai  ievērotu Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās drošības prasības, mācību dalībnieki, kuri Latvijā ieradušies no ārvalstīm, ir veikuši Covid-19 testu. Mācību norises laikā mācību dalībnieki tiek dalīti vairākās grupās, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanās riskus. Poligona teritorijā tiek ievēroti visi epidemioloģiskās drošības  noteikumi.

Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljons ir bruņoto spēku vienības, kas specializētas pretgaisa aizsardzības uzdevumu veikšanā.

2020. gadā pirmo reizi Latvijas ikgadējās pretgaisa aizsardzības mācības “Baltic Zenith” tika apvienotas ar starptautiskajām militārajām mācībām “Tobruq Arrows”, un tajās piedalījās ASV karavīri ar „Avenger”  pretgaisa aizsardzības sistēmām.

2017.gada 26. septembrī Ministru kabinets apstiprināja jauna pretgaisa aizsardzības poligona izveidi Jūrmalciemā, Nīcas pagastā. Savukārt 2019. gadā Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions pirmo reizi Jūrmalciema poligonā organizēja kaujas šaušanas mācības ar pretgaisa aizsardzības sistēmām. Iepriekš Nacionālo bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības mācības norisinājušās tikai Šķēdes militārās aviācijas poligonā. Lai nodrošinātu atbilstošu vietu drošai pretgaisa aizsardzības šaušanai, Aizsardzības ministrija rosināja veidot alternatīvu militārās aviācijas poligonu Jūrmalciemā, kas tika atzīts par piemērotāko alternatīvu Šķēdes militārajam poligonam. Jūrmalciema poligonā ir iespējams izveidot pretgaisa aizsardzības mācību šaušanai nepieciešamos sauszemes, jūras un gaisa telpas parametrus. Jūrmalciema sauszemes teritorija ir piemērota pretgaisa aizsardzības mācību drošas šaušanas pozīcijai, kā arī tā ir maz apdzīvota teritorija, kas atbilst pretgaisa šaušanas drošības risku novērtējumam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU