DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

K .Gerhards: “Zemkopības ministrijai ir nulles tolerance pret dzīvnieku labturības prasību pārkāpējiem”

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ir uzdevis Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nekavējoties veikt ārpuskārtas pārbaudes visās Latvijā esošajās ūdeļu fermās. Pārbaudes plānots paveikt līdz šī gada 30. jūnijam. Sabiedrības informēšanai veikto pārbaužu rezultātu apkopojums tiks publicēts Zemkopības ministrijas tīmekļvietnē.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Kažokzvēru audzētavās ikvienam uzņēmējam, ikkatram darbiniekam ir pienākums ievērot dzīvnieku labturības prasības. Necilvēcīga un nehumāna attieksme pret dzīvniekiem, pārkāpjot likumu, ir sodāma. Ja kāds no kažokzvēru audzētavu uzņēmumiem nespēj ievērot normatīvo aktu prasības, pārkāpjot likumu – tādas fermas ir jāslēdz. Zemkopības ministrijai ir nulles tolerance pret dzīvnieku labturības prasību pārkāpējiem.

Zemkopības ministrija informē, ka PVD šogad – 2021. gadā, līdz šim brīdim Latvijā esošajās piecās kažokzvēru - ūdeļu un lapsu, audzētavās ir veicis 21 pārbaudi, kā arī jau tuvākajā laikā veiks papildu pārbaudes. Savukārt 2020. gadā PVD ir veicis kopumā 31 pārbaudi. Visās pārbaudēs tika veikta dzīvnieku labturības uzraudzība un papildus tika vērtēts, kā tiek ievērota darbinieku biodrošība, kādā stāvoklī ir dzīvnieki.

Vienlaikus jāņem vērā, ka gadījumos, ja kādai personai vai pat darbiniekam ir informācija par iespējamiem pārkāpumiem kažokzvēru audzētavās, ir nepieciešams šo informāciju iesniegt PVD vai tiesībsargājošajām institūcijām nekavējošu pārbaužu veikšanai, lai atbildīgie dienesti varētu nekavējoties veikt pārbaudes, lai pārkāpumu gadījumā vainīgie tiktu sodīti, pārkāpumi novērsti un tiktu nodrošināts, ka šādas situācijas vairs neatkārtojas.

Latvijā pašlaik darbojas piecas ūdeļu audzētavas, kurās atrodas aptuveni 98 562 vaislas ūdeles.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU