DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Valdība piešķir 8538 eiro pabalstu trīnīšu ģimenei

Rīdzinieku Jeļenas un Viktora Ļvovu ģimenei, kurai šā gada 1.jūnijā vidū Rīgas Dzemdību namā piedzima trīnīši, piešķirts vienreizējs pabalsts – 8 538 eiro. Tas nolemts otrdien, 8. jūnijā, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis: “Kad ģimenē ienāk bērns, tā ir lielākā laime. Es vēlu vecākiem pacietību, enerģiju, lai bērni sniedz daudz labu emociju un gandarījumu! Lai mazie puikas aug veselīgi, sparīgi un kļūst par krietniem un laimīgiem cilvēkiem. Vecākiem šis, protams, ir trīskāršs prieks, bet arī trīskārši būs viņu izdevumi. Tāpēc piešķirtais pabalsts viņiem lieti noderēs. Ceru, ka šogad sagaidīsim vēl kādus trīnīšus!”

Kopš 1993. gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.

Šogad šī ir pirmā ģimene, kurā piedzimuši trīnīši. Visi jaundzimušie ir puikas. 2013. gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014. gadā – piecām ģimenēm, 2015. gadā – trīs ģimenēm, 2016. gadā – divām ģimenēm, 2017. gadā – divām ģimenēm, 2018. gadā – četrām ģimenēm, 2019. gadā- vienai ģimenei, 2020. gadā – vienai ģimenei.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU