DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Apstiprināts Noziedzības novēršanas padomes stratēģiskais rīcības plāns

Ceturtdien, 3.jūnijā, Noziedzības novēršanas padome (Padome) apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādāto Noziedzības novēršanas padomes rīcības plānu, kas ir stratēģiskais rīcības plāns laikaposmam no 2021. gada līdz 2026. gadam. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzdevumā sēdi vadīja Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

J.Bordāns: “Ar mērķi sekmēt iestāžu koordināciju noziedzības novēršanā 2020.gada septembrī valdība paplašināja Padomes sastāvu un funkcijas. Apstiprinot stratēģisko rīcības plānu, Padome ir izpildījusi pirmo tai izvirzīto uzdevumu – noteikusi stratēģiskos rīcības virzienus un konkrētus pasākumus, lai efektīvāk cīnītos pret noziedzību, īpaši korupciju un organizēto noziedzību, kas apdraud valsts drošību un ekonomisko stabilitāti.”

Noziedzības novēršanas padomes apstiprinātais rīcības plāns tiks nosūtīts Nacionālās drošības padomes locekļiem un Ministru kabineta locekļiem. Plāns būs pieejams arī Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Noziedzības novēršanas padomes sēdē apsprieda arī Tieslietu ministrijas sagatavoto pārskatu par noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas piemērošanas efektivitāti 2020. gadā, kā arī tiesībaizsardzības un drošības iestāžu kriminālizlūkošanas analītisko ziņojumu par 2020. gadu un par krāpšanām digitālajā vidē un to apkarošanas risinājumiem.

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Paplašinot Noziedzības novēršanas padomes kompetenci, kā vienu no tās darbības mērķiem noteica tiesiskuma stiprināšanu un par būtiskāko darbības jomu definējot valsts institūciju darbības koordinēšanu korupcijas un organizētās noziedzības apkarošanā. Padomei ir paredzēta jauna funkcija – nodrošināt efektīvu sadarbību starp izpildvaru un tiesu varu tiesiskuma stiprināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU