DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Vizītē Latvijā ieradīsies Albānijas aizsardzības ministrs

Rīt, 4. jūnijā, vizītē Latvijā uzturēsies Albānijas aizsardzības ministrs Niko Peleši (Niko Peleshi), lai tiktos ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes, kā arī abu valstu sadarbību aizsardzības jomā, tostarp Albānijas dalību NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Tāpat Albānijas aizsardzības ministrs tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai apspriestu Latvijas un Albānijas bruņoto spēku sadarbību.

N. Peleši arī apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētas kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību, kā arī Albānijas kontingenta karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā.

Vizītes ietvaros Albānijas aizsardzības ministrs un Latvijas aizsardzības nozares vadība arī noliks ziedus pie pieminekļa Ādažu bāzē, kas veltīts divu Albānijas bruņoto spēku karavīru piemiņai, kuri 2019. gada 6. maijā cieta negadījumā militāro apmācību laikā Ādažu poligonā.

Albānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, ko vada Kanāda un ko veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU