DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide

VARAM valsts sekretāra vietnieka amatā digitālās transformācijas jautājumos iecelts Gatis Ozols

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra amatā digitālās transformācijas jautājumos iecelts Gatis Ozols, līdzšinējais ministrijas Informācijas sabiedrības attīstības departamenta direktors.

Valsts sekretārs Edvīns Balševics: “Esmu pateicīgs Ārim Dzērvānam par ieguldīto darbu ministrijā IKT (informāciju un komunikācijas tehnoloģiju) nozares attīstīšanā un novēlu panākumus turpmākajā profesionālajā darbībā. Ticu, ka Gatis Ozols ir spējīgs profesionālis, kurš turpinās IKT jomas attīstību. Viņa līdzšinējā darba pieredze un skatījums uz nozari kopumā noteikti būs vērtīgs, īstenojot izvirzītās prioritātes.”

Kā būtiskākās prioritātes jaunajā amatā Gatis Ozols uzsver Latvijas Digitālās stratēģijas (Digitālās transformācijas pamatnostādņu 2021-2027. gadam) apstiprināšanu un tās koordinētu ieviešanu, kā arī turpmāku reformu īstenošanu četros būtiskākajos virzienos: stiprināt valsts vienotas IKT pārvaldības funkciju, nodrošinot koordinētu un integrētu valsts digitālo risinājumu plānošanu un ieviešanu, kā arī efektīvas un zaļas valsts IKT infrastruktūras izveidi. Tāpat arī modernizēt valsts pārvaldes procesus un pakalpojumus, lai, izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas, proaktīvi un personalizēti risinātu sabiedrības vajadzības un nodrošinātu atbalstošu vidi uzņēmējiem, kā arī sekmētu Latvijas iekļaušanos ES vienotajā tirgū. Trešais būtiskais virziens ir sekmēt datos un moderno tehnoloģiju iespējās balstītu inovāciju attīstīšanu Latvijā, kā arī ieviešanu valsts pārvaldē. Tāpat arī stiprināt sabiedrības digitālās spējas un prasmes aktīvai un pilnvērtīgai digitālo iespēju izmantošanai.

Savā turpmākajā darbā Gatis Ozols lielu uzmanību veltīs arī digitālo iespēju pieejamībai iedzīvotājiem ar ierobežotām tehnoloģiju lietošanas iespējām, kā arī atvērtības un sadarbības kultūras turpmākai stiprināšanai starp valsts, t.sk. pašvaldību, privāto, akadēmisko un nevalstisko sektoru, lai nodrošinātu sekmīgu un iekļaujošu Latvijas digitālo transformāciju.

E-pārvaldes jomā G.Ozolam ir 16 gadu pieredze dažādos amatos, sākot ar IKT projektu vadītāju karjeras sākumā, pēc tam strādājot par politikas plānotāju, nonākot līdz e-pakalpojumu nodaļas un publisko pakalpojumu departamenta vadītāja amatam. G. Ozolam ir starptautiska pieredze gan stažējoties Apvienoto Nāciju Organizācijas universitātē (UN eGOV), esot Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomes komandas sastāvā, gan piedaloties dažādos pārrobežu projektos, t.sk. daloties ar Latvijas pieredzi digitālās pārvaldes ieviešanā.

G.Ozols ir ieguvis Sociālo zinātņu bakalaura grādu komunikācijas zinātnē, kā arī Profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Savas zināšanas paplašinājis dažādos profesionālajos kursos un apmācības programmās, kā, piemēram, apguvis LEAN sistēmu, kas ir vadības principu un metožu kopums, kura galvenais fokuss ir vērtība uz gala patērētāju un vērtību radīšanu uzņēmuma produktam vai pakalpojumam, ir sertificēts Scrum produkta īpašnieks (Scrum Product Owner), kā arī apguvis papildus zināšanas par sabiedrisko pakalpojumu sistēmu, stratēģiju, pārvaldību un IKT projektu vadību. Papildus ir nacionālā e-pārvaldes un pakalpojuma attīstības novērtējuma “Latvijas e-indekss”, kā arī pirmās nacionālā mēroga digitālo ieradumu kampaņas “Valsts ir internetā” viens no iniciatoriem, kā arī akadēmiskas publikācijas autors par Latvijas, Lielbritānijas un Dānijas digitālās pārvaldes salīdzinošo novērtējumu.

VARAM valsts sekretāra vietnieka digitālās transformācijas jautājumos amata pamatpienākumi ir nodrošināt vienotas valsts politikas izstrādi un ieviešanu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU