DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Vienojas atbalstīt grāmatniecību ar pazemināto 5% PVN likmi

Piektdien, 28. maijā, notika Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna un grāmatniecības nozares pārstāvju tikšanās, kuras ietvaros tika panākta vienošanās, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) rosinās noteikt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi grāmatniecībai jau no 2022. gada.

Jānis Bordāns: "Jaunie konservatīvie tradicionāli ir bijuši grāmatniecības nozares aizstāvji, un jau pagājušajā gadā mēs budžeta priekšlikumos iesniedzām ierosinājumu samazināt PVN e-grāmatām. Diemžēl koalīcijas partneri šai iniciatīvai nebija pretimnākoši, un valsts budžeta projektā šis priekšlikums netika iekļauts. Ceru, ka Latvijas grāmatizdevēju asociācijas organizētā akcija "Atdodiet grāmatām 5% PVN likmi" pārliecinās arī citus koalīcijas partnerus, ka šī svarīgā nozare ir pelnījusi valstisku atbalstu un nodokļu samazinājums tiks piešķirts ne tikai e-grāmatām, bet arī drukātajām grāmatām."

"Manā uztverē šis nav jautājums par vienu šauru nozari, bet šis ir jautājums par visas latviešu kultūras ilgtspēju. Nav noslēpums, ka Covid-19 pandēmija negatīvi ir ietekmējusi vairākas nozares, bet grāmatniecība ir bijusi starp lielākajiem cietušajiem, tāpēc valstij ir jānāk talkā!”, uzsver Jānis Bordāns.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes locekle Ingrīda Segliņa: "Mēs esam gandarīti par atbalstu, ko sajutām tikšanās laikā ar ministru Jāni Bordāna kungu un viņa komandu. Esam gatavi turpināt skaidrot savu nostāju visām ministrijām, lai panāktu, ka no 2022. gada samazinātā PVN likme 5% tiktu piemērota visām jebkurā formātā Latvijā izdotajām grāmatām, nedalot tās – latviešu oriģinālliteratūrā, latviešu valodā tulkotajā literatūrā vai citās valodās izdotajās grāmatās. Valstij ir jāstimulē nacionālā kultūra, nevis nacionālā aprobežotība! Ir jārada iespēja lasītājiem gūt zināšanas gan no pasaulslavenu autoru darbiem, kas tulkoti latviešu valodā, gan no grāmatām citās valodās."

Sarunā piedalījās Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes locekle, apgāda "Zinātne" direktore Ingrīda Segliņa un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesors, grāmatas "Asiņainā rītausma Parīzē. 1789. gada revolūcija kā mediju notikums" līdzautors Valdis Tēraudkalns, kā arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU