DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

NVA un EURES tiešsaistes darba dienai ‘’Darbs un karjera Latvijā’’ - 8 tūkstoši skatījumu

25. maijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls EURES rīkoja tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”. Pasākums norisinājās Eiropas darba dienu platformā, un tā skatījumu skaits tīmeklī pārsniedza 8 tūkstošus.

Latvijas darba devēji bija piedāvājuši darba meklētājiem 795 brīvās darbavietas ar atalgojumu virs 1000 eiro. Pasākumā piedalījās tādi Latvijas uzņēmumi un iestādes kā “Amber Studios”, “Arvato Systems Latvia”, “BITE Latvija”, “BTA Baltic Insurance Company”, “Cabonline Customer Service Latvia”, “Datika”, “Devre”, “Dinair Filton”, “Forevers”, “G4S Latvia”, “Innovative Travel Solutions”, “Latvijas Nacionālais arhīvs”, “Magma”, “Maxima Latvija”, “Nacionālie bruņotie spēki”, “Pasažieru vilciens”, “SSI SCHAEFER”, “Transcom Worldwide Latvia”, “Trelleborg Wheel Systems”, “Valmieras stikla šķiedra”, “Valpro”, “Valsts Nekustāmie īpašumi”, “Vervo”, “Yumaks” un citi.

Savus profilus Eiropas darba dienu platformā bija izveidojuši 580 darba meklētāju gan no Latvijas, gan no citām Eiropas valstīm, tādām kā, piemēram, Francija, Īrija, Itālija, Portugāle, Spānija. Tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā” bija lieliska iespēja piesaistīt Latvijas uzņēmumiem arī tos mūsu valsts piederīgos speciālistus, kuri šobrīd dzīvo un strādā ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā.

Dalībai pasākumā reģistrējušies darba meklētāji bija augstas kvalifikācijas speciālisti ar maģistra vai bakalaura grādu, viņiem bija vairāk nekā piecu gadu darba pieredze. Darba intervijas notika tiešsaistē, izmantojot datoru vai mobilo ierīci ar interneta pieslēgumu un Skype aplikāciju.

Ikviens tiešsaistes darba dienas dalībnieks un skatītājs varēja saņemt arī konsultācijas par darba un dzīves apstākļiem Latvijā, darba līguma veidiem, uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, sociālajām garantijām un citiem jautājumiem. Pasākuma laikā Eiropas darba dienu platformas apmeklētāji publiskajā čatā bija iesūtījuši 210 ziņas ar jautājumiem, uz kuriem atbildēja EURES konsultanti.

Uzziņai:

  • Eiropas darba dienu platforma www.europeanjobdays.eu ir izveidota 2013.gadā, to koordinē Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls EURES un Eiropas Komisija.
  • EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un partneru sadarbības tīkls, tā galvenais uzdevums – atbalsta sniegšana darba ņēmējiem un darba devējiem Eiropas darbaspēka mobilitātes jautājumos.
  • EURES tīklā visā Eiropā strādā EURES konsultanti, kas ir specializējušies praktiskos, juridiskos un administratīvos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.
  • Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un tās EURES konsultanti NVA filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā.

Ar EURES konsultantiem Latvijā var sazināties:

  • Mājaslapa: [../../ilze.mihailova/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/EF42VM48/www.nva.gov.lv/eures]www.nva.gov.lv/eures
  • E-pasts: [../../ilze.mihailova/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/EF42VM48/eures@nva.gov.lv]eures@nva.gov.lv
  • Facebook: [../../ilze.mihailova/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/EF42VM48/www.facebook.com/eureslatvia/]www.facebook.com/eureslatvia/
  • Linkedin: [../../ilze.mihailova/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/EF42VM48/www.linkedin.com/company/eures-latvia]www.linkedin.com/company/eures-latvia
  • Ik piektdienu, izņemot svētku dienas, Eiropas darba mobilitātes portālā no plkst. 13.00 līdz 15.00 pēc Latvijas laika norisinās EURES čats - https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisersTā ir lieliska iespēja tiešsaistē uzdot un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU