DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Forumā diskutēs par augstākās un profesionālās izglītības sasaisti ar darba tirgu

Piektdien, 28.maijā, pulksten 12.30 notiks otrā no trim foruma “Izglītības sistēma un darba tirgus: vai Latvijas izglītības sistēma sasniedz savu mērķi?” diskusijām. Digitālā foruma uzdevums ir veicināt diskusiju par šo jautājumu, definējot konkrētus priekšlikumus dažādos izglītības sistēmas līmeņos, kas palīdzētu pilnveidot izglītības sistēmu ar mērķi nodrošināt valsts tautsaimniecības attīstībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu.

Forums notiks attālināti, un diskusijas uzmanības lokā piektdien būs jautājumi par augstāko un profesionālo izglītību.

Diskusiju atklās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis.

Piektdien forumā iecerēts pārrunāt to, kā augstākās un profesionālās izglītības absolventu skaits apmierina darba tirgus pieprasījumu, kā arī spriest par secinājumiem, ko sniedz augstskolu absolventu monitoringa dati. Tāpat foruma dalībnieki diskutēs par augstākās, kā arī profesionālās izglītības nozīmi tautsaimniecības attīstības veicināšanā.

Diskusijas dalībnieki spriedīs arī par augstākās izglītības pārvaldības reformu un tās ieguldījumu efektīvākā izglītības sistēmas mērķu sasniegšanā, kā arī uzklausīs darba devēju redzējumu par augstākās un profesionālās izglītības izaicinājumiem un iespējamiem risinājumiem.

Tāpat plānots pārrunāt starptautiskās pārvaldības un finansēšanas tendences, skatot tās no snieguma veicināšanas perspektīvas. Savukārt foruma otrās dienas noslēgumā paredzēta ekspertu diskusija par to, kā nodrošināt tautsaimniecības attīstībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu.

Foruma trešā – noslēdzošā – diskusija plānota 4.jūnijā, un tā būs veltīta jautājumam par pieaugušo izglītības nodrošināšanu un pārkvalifikāciju. Savukārt foruma pirmā diskusija, kas notika 21.maijā, bija veltīta pamatizglītībai un vidējai izglītībai.

Forums notiks attālinātā formātā, un tā norisei ikviens interesents varēs sekot līdzi Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, Izglītības un zinātnes ministrijas un Rīgas Tehniskās universitātes Facebook kontos, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Forumu rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Rīgas Tehnisko universitāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU