DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

NVA būtiski paplašina digitālo prasmju apguves iespējas

FOTO: Freepik

Šogad Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir būtiski paplašinājusi profesionālās pilnveides izglītības programmu sarakstu digitālo prasmju apguvei un reģistrētajiem bezdarbniekiem piedāvā 10 jaunas datorikas izglītības programmas:

 • Agile projektu vadība,
 • Elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai (bez priekšzināšanām),
 • Elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai (ar priekšzināšanām),
 • Efektīvs darbs ar Microsoft  Excel, datu analīze un vizualizācija (ar priekšzināšanām),
 • Efektīvs darbs ar Microsoft  Excel, datu analīze un vizualizācija (bez priekšzināšanām),
 • IT datu drošība un personas datu aizsardzība (ar priekšzināšanām),
 • IT pakalpojumu un infrastruktūras pārvaldības procesu organizēšana un uzturēšana,
 • 3D printēšanas tehnoloģijas un to praktiskais pielietojums (ar priekšzināšanām),
 • Datu analīze un pārskatu sagatavošana finanšu vadības lēmumu pieņemšanā,
 • Informācijas tehnoloģiju izmantošana finanšu pārskatu gatavošanai un finanšu plānošanai.

Šīs programmas var apgūt gan klātienē, gan tiešsaistē. Katras mācību programmas apguves laiks ir 160 stundas.

Līdz šim profesionālās apmācības ietvaros tika piedāvāta programma “Datorsistēmu tehniķis’’. Pēc profesionālās apmācības kursa “Datorsistēmu tehniķis” pabeigšanas NVA klienti iekārtojās darbā tādās ar IT jomu saistītajās profesijās kā datorsistēmu tehniķis, datortehniķis, programmētājs, datora operators, datorsistēmu testētājs, datortehnikas mehāniķis.

Lai NVA reģistrētie bezdarbnieki varētu iegūt kvalifikāciju tādās profesijās kā programmēšanas tehniķis, datorsistēmas tehniķis, telekomunikāciju tehniķis, elektronikas tehniķis, šī gada 18.maijā izsludināta izglītības iestāžu pieteikšanās arī astoņu jaunu profesionālās tālākizglītības programmu moduļu īstenošanai:

 • Vienkāršu algoritmu izstrāde
 • Elektronisko un optisko iekārtu ražošanas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (EIKT) pamatprocesi un darbu veidi
 • EIKT drošības politikas veidošana
 • EIKT produktu izstrāde
 • Lietotnes programmēšana
 • Programmēšanas tehnoloģijas
 • Sistēmu programmēšana
 • Servera izvēle un uzstādīšana

         

Šī gada 24.maijā ir izsludināta arī augstākās izglītības iestāžu pieteikšanās informācijas tehnoloģiju jomas studiju moduļa vai studiju kursu programmu īstenošanai, lai NVA reģistrētie bezdarbnieki varētu apgūt ar IT jomu saistītās augstas kvalifikācijas profesijas.

NVA direktore Evita Simsone: "Darba tirgus digitālās transformācijas gaita paātrinās: notiek strauja darba procesu digitalizācija un automatizācija, tiek ieviesti jauni nodarbinātības veidi, aizvien vairāk pakalpojumu uzņēmumi un iestādes piedāvā tiešsaistē. Darba ņēmēju nepārtrauktā profesionālo, tostarp digitālo zināšanu, prasmju un kompetenču pilnveide šobrīd ir nepieciešamība. Izvērtējot darba devēju prasības dažādām profesijām, reģistrējot vakances NVA un veicot darba devēju aptaujas, redzam, ka pieprasījums pēc digitālajām prasmēm aizvien straujāk ienāk arī vienkāršajās profesijās. Pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā NVA veiktās darba devēju aptaujas dati liecina, ka visbiežāk darba devēji norāda, ka profesionālo pienākumu veikšanai darbiniekiem nepieciešamas datorprasmes."

Daudzas un dažādas digitālās izglītības programmas NVA piedāvā arī neformālās izglītības ietvaros, tās ir gan datorzinības ar vai bez priekšzināšanām, gan Darbs ar biroja programmatūras pakotni OpenOffice, gan specializētās programmas, tostarp AutoCAD, Corel Draw Graphics, Web risinājumu izstrāde, Personālo datoru operētājsistēmu un lietojumprogrammu instalēšana, konfigurēšana un uzturēšana, Eiropas digitālo kompetenču ietvaram atbilstošās datorprasmes – pamata līmenis ar ECDL sertifikāciju, Solid Works un citas.

2020.gadā NVA neformālās apmācības digitālās izglītības programmu apguvi uzsāka 2 275 NVA klientu, bet šī gada 4 mēnešos – 559 NVA klienti.

Vērtējot darbā iekārtošanos pēc digitālo prasmju kursu apguves, redzam, ka tie veicina darba atrašanu arī profesijās, kas tieši nav saistītas ar IT nozari, bet kurās digitālās prasmes ir nepieciešamas. Pēc NVA neformālās izglītības kursiem, kas saistīti ar IT, NVA klienti iekārtojas darbā arī tādās profesijās kā, piemēram, skolotājs, projekta vadītājs, klientu apkalpošanas speciālists, lietvedis, biroja administrators, ceturtā kvalifikācijas līmeņa grāmatvedis, administrators u.c.

Atgādinām, ka NVA jau pērn būtiski paplašināja mācību iespējas, piedāvājot digitālās prasmes apgūt arī tiešsaistē, mācoties starptautiskajās tiešsaistes izglītības platformās. NVA sadarbībā ar uzņēmumu Google jau drīzumā reģistrētajiem bezdarbniekiem, reģistrētajiem darba meklētājiem, kā arī bezdarba riskam pakļautām personām plāno piedāvāt iespēju bez maksas apgūt vai pilnveidot darba tirgū pieprasītās digitālās prasmes, tiešsaistē mācoties četrās izglītības programmās: "IT atbalsts", “Lietotāju pieredzes dizains", "Datu analīze" un "Projektu vadība".

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU