DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrija sagatavojusi grozījumus MK noteikumos par ieceļošanu pret Covid-19 vakcinētām personām

Gatavojoties Eiropas Savienības “zaļā sertifikāta” ieviešanai un lai nodrošinātu Latvijas vakcinētajiem iedzīvotājiem paredzamību savu vasaras ceļojumu plānošanā, Satiksmes ministrija sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas vakar iesniegti izskatīšanai starpinstitūciju darbības koordinācijas grupā. Grozījumu mērķis ir atcelt tās epidemioloģiskās drošības prasības, ko nav nepieciešams attiecināt uz personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19. Grozījumi atbilst Eiropas Savienības Padomē panāktajam dalībvalstu lēmumam mainīt pagājušā gada Padomes rekomendācijas par nebūtiskajiem ceļojumiem uz un no Eiropas Savienības, ko atbalstījusi arī Latvija.

Projektā paredzēts, ka pilnībā vakcinētas personas var ceļot uz Latviju no ES, EEZ, Apvienotās Karalistes, Šveices un trešajām valstīm, uzrādot pārvadātājam vienīgi apliecinājumu par vakcīnas saņemšanu. Sagatavotie grozījumi paredz atcelt arī nebūtisku ceļojumu aizliegumu uz Latviju.

Ņemot vērā Eiropas Savienības Padomes rekomendācijas, Satiksmes ministrija rosina precizēt MK noteikumu redakciju, nosakot, ka, ieceļojot no trešajām valstīm, pilnībā vakcinētas personas būtu atbrīvotas no pienākuma veikt atkārtotu testu un būtu tiesīgas neievērot pašizolāciju.

Pašizolācijas prasība vairs neattiektos uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieku un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, kuri atgriežas no darba brauciena vai komandējuma, un jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai kuri ir atgriezušies no tā, ja viņi ir pilnībā vakcinēti.

Noteikumi attiektos ne tikai uz pilnībā vakcinētajām, bet arī Covid-19 infekciju pārslimojušajām personām.

Rekomendācijas arī paredz, ka turpmāk kādas valsts iekļaušanai nedrošo valstu sarakstā, kuru Latvijā publicē SPKC,  kā robežvērtība būtu jāpiemēro 14 dienu kumulatīvo paziņoto Covid-19 gadījumu skaits 75 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU