DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas valsts ģimnāzijās un galvaspilsētas vidusskolās sākas vienotie iestājpārbaudījumi

Lai ievērotu skolēnu intereses, nodrošinātu vienlīdzīgu iespēju visiem, kā arī šobrīd spēkā esošās epidemioloģiskās prasības, skolēnu uzņemšanai Rīgas valsts ģimnāziju 7. vai 10. klasē, kā arī galvaspilsētas vidusskolu 10. klasēs, tiek rīkoti vienoti iestājpārbaudījumi.

Ar vienotā iestājpārbaudījuma rezultātu varēs piedalīties konkursā,  uzņemšanai tajā Rīgas pašvaldības izglītības iestādē, kuru skolēns būs izvēlējies kā savu nākamo skolu.

“Apvienotais iestājpārbaudījums matemātikā Rīgas valsts ģimnāzijās tiek organizēts vairākus gadus un ir apliecinājis sevi kā drošu, ticamu un objektīvu kritēriju mācību uzsākšanai. Tāpat arī kombinētais vienotais iestājpārbaudījums matemātikā un pirmajā svešvalodā vidusskolās tiek īstenots otro gadu, un šajos pandēmijas apstākļos, kad skolēniem nav šī valsts pārbaudījuma, tas ļauj atdzīvināt motivāciju jauniešos, redzot sevi citu kontekstā, ļauj visiem sākt no kopēja izejas punkta un objektīvi saprast, kādas ir zināšanas, spējas un prasmes. Man ir liels gandarījums, ka arvien vairāk vidusskolu piedalās šajā procesā, jo tas nozīmē, ka esam gatavi izaicinošiem kvalitātes kritērijiem un konkurētspējīgiem apstākļiem, un paļauties nevis uz vidējo atzīmi, bet uz būtisku cīņu par savu vietu labā skolā, labā programmā,” saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka.

Iestājpārbaudījuma norises laikā tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Lai piedalītos iestājpārbaudījumā, skolēniem divas dienas pirms pārbaudījuma būs jāveic Covid-19 siekalu tests tajā skolā, kuru skolēns norādījis kā pārbaudījuma kārtošanas vietu. Gadījumā, ja skolēnam Covid-19 tests būs pozitīvs vai skolēnam būs kontaktpersonas statuss, tikai šiem skolēniem, iesniedzot ārsta izziņu, būs iespēja iestājpārbaudījumu kārtot citā dienā.

29. maijā notiks vienotais iestājpārbaudījums matemātikā, lai iestātos Rīgas valsts ģimnāziju 10. klasē. Ja kādam no iestājpārbaudījumam reģistrētajiem jauniešiem būs pozitīvs Covid-19 tests vai noteikts kontaktpersonas statuss, iestājpārbaudījumu varēs kārtot 16. jūnijā.

8. jūnijā notiks vienotais iestājpārbaudījums matemātikā, lai iestātos Rīgas valsts ģimnāziju 7. klasē. Ja kādam no iestājpārbaudījumam reģistrētajiem skolēniem būs pozitīvs Covid-19 tests vai noteikts kontaktpersonas statuss, iestājpārbaudījumu varēs kārtot 22. jūnijā.

Savukārt 10. jūnijā notiks kombinēts vienots iestājpārbaudījums matemātikā un svešvalodā, lai iestātos kādā no Rīgas vidusskolām, kuras kā uzņemšanas kritēriju noteikušas iestājpārbaudījumu. Gadījumā, ja kādam no iestājpārbaudījumam reģistrētajiem skolēniem būs pozitīvs Covid-19 tests vai noteikts kontaktpersonas statuss, iestājpārbaudījumu varēs kārtot 30. jūnijā.

Papildinformācija, tostarp iestājpārbaudījumu programma, aktualitātes epidemioloģiskās drošības ievērošanā, kā arī pērnā gada pārbaudes darba paraugs, būs pieejama skolu mājas lapās un RD IKSD tīmekļa vietnēs pie informācijas par pieteikšanos. Jautājumu gadījumā iespēja sazināties arī pa e-pastu: iestajparbaudijums@riga.lv.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, iestājpārbaudījumu norises laiks var tikt mainīts. Tādā gadījumā par to būs pieejama informācija RD IKSD tīmekļvietnē, sociālo tīklu kontos, kā arī skolu mājas lapās.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU