DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

IIN ieņēmumi pašvaldību budžetos gada piecos mēnešos ir būtiski mazāki nekā plānots

Pašvaldību budžetos uz šī gada 25.maiju  ieskaitītie iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumi bija 432,3 miljoni eiro, kas ir par 74,2 miljoniem eiro jeb par 15% mazāk, nekā paredz attiecīgā perioda nodokļa ieņēmumu prognoze.

Saskaņā ar valsts kases datiem šī gada maijā no plānotajiem 106,6 miljoniem eiro pašvaldību budžetos ieskaitīti 61,7 miljoni eiro, kas ir par 44,9 miljoniem eiro jeb 42% mazāk nekā plānots. Savukārt aprīlī IIN ieņēmumi pašvaldību budžetos bija vien 47,99 miljoni eiro, kas ir par 58,6 miljoniem eiro jeb 55% mazāk nekā plānots.

Ņemot vērā pieaugošo IIN ieņēmumu neizpildi pašvaldību budžetos un nepieciešamību visām pašvaldībām nodrošināt līdzekļus funkciju veikšanai, Latvijas Pašvaldību savienība ir nosūtījusi vēstuli Finanšu ministrijai, lūdzot rast iespēju kompensēt pašvaldībām IIN ieņēmumu neizpildi šī gada piecos mēnešos (no gada sākuma) avansā jūnija pirmajā pusē, negaidot gada otrā ceturkšņa beigas.

Ja pašvaldību budžetos šī gada otrajā ceturksnī tiks konstatēta IIN ieņēmumu pārpilde, Finanšu ministrijai atbilstoši likuma “Par valsts budžetu 2021.gadam” 14. panta trešajai daļai, ir tiesības izmaksātās kompensācijas apmērā veikt IIN ieņēmumu pārpildes ieturēšanu un attiecināt to uz valsts pamatbudžetā ieskaitāmo IIN.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU