DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīt notiks Latvijas Pašvaldību savienības un Veselības ministrijas ikgadējās sarunas

Rīt, 19. maijā, norisināsies Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ikgadējās sarunas ar Veselības ministriju. Tās vadīs veselības ministrs Daniels Pavļuts un LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Aizvadītajā gadā kopš pērnā un šāgada sarunām LPS un Veselības ministrijas speciālistiem nācies tikties ļoti bieži, jo Covid-19 pandēmija noteikusi ikdienas darba kārtību, izvirzot neatliekami un operatīvi risināmos jautājumus. LPS priekšsēdis Gints Kaminskis norāda: “Kopā ar Veselības ministrijas un tās padotības iestāžu speciālistiem regulāri tiekamies dažādās sanāksmēs un darba grupās, organizējam videokonferences par aktuālo veselības nozarē, šopavasar gandrīz katru nedēļu notikušas pašvaldību vadītāju videotikšanās ar Vakcinācijas projekta biroju. Nozīmīgs ir jautājums par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu sociālās aprūpes centros, kas prasa papildu finanšu un cilvēkresursus. Sarunas būs turpinājums iesāktajām runām un darbiem, šogad uzsvaru vairāk liekot uz pašu lielāko vērtību – cilvēkiem un cilvēkresursu nodrošinājumu.”

Sarunas sāksies ar Veselības ministrijas ziņojumu par cilvēkresursu nodrošinājumu veselības aprūpē un ārstniecības personu sagatavošanu, tajā skaitā rezidentūras studiju vietu palielināšanu un finansējuma nodrošinājumu māszinību studijām, kā arī ārstniecības personu piesaisti ar Eiropas Sociālā fonda projekta palīdzību.

Sarunu darba kārtībā iekļauti arī jautājumi par paliatīvo aprūpi un valsts un pašvaldību kompetenci pakalpojuma nodrošināšanā; veselības aprūpi sociālās aprūpes centros; valsts apmaksātām psihologa konsultācijām pašvaldībās un bērna agrīnu attīstības izvērtējumu; aptieku tīkla attīstību un pašvaldību iesaisti.

Diskusijā par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas pierobežā, veselības aprūpi saistībā ar atskurbināšanas pakalpojumu pašvaldībās un citiem jautājumiem piedalīsies gan Veselības ministrijas, Veselības inspekcijas un Nacionālā veselības dienesta, gan LPS un pašvaldību pārstāvji.

LPS un Veselības ministrijas sarunas 19. maijā sāksies plkst. 9:30, un tās notiks Microsoft Teams platformā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU