DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Kijevā: Ukraina par savu izvēli ir samaksājusi visdārgāko cenu

FOTO: Juris Vīgulis, Saeima

Ukrainas tauta ir izvēlējusies iet demokrātijas un eiroatlantiskās integrācijas ceļu. Tā ir izvēle, par kuru jūs esat maksājuši visaugstāko cenu – cilvēku dzīvību. Šī izvēle ir jārespektē, un mēs esam šeit, lai apliecinātu, ka Ukraina var allaž rēķināties ar stingru Latvijas atbalstu. To uzsvēra Saeima priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, oficiālā vizītē Ukrainā tiekoties ar tās parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu (Dmytro Razumkov).

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvijas atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei ir nelokāms. Mūsu valsts nosoda Krievijas provokatīvās darbības, kas vērstas uz situācijas destabilizēšanu Ukrainas austrumos un Melnās jūras reģionā. Sankciju un starptautiskā spiediena politika pret Krieviju ir efektīva, un tā ir jāturpina, pauda I.Mūrniece, akcentējot, ka rūpīgi sekojam drošības situācijai Ukrainas austrumos un tam, vai Krievija pilda apņemšanos pārvietot savus bruņotos spēkus.

D.Razumkovs pateicās par Latvijas sniegto palīdzību un atzina, ka Latvijas spēcīgo atbalstu jūt ne vien vārdos, bet arī darbos, tostarp nodrošinot rehabilitāciju Ukrainas karavīriem un piegādājot karadarbības skartajiem reģioniem humānās palīdzības kravas.  

Tāpat Ukrainas puse atzina, ka ļoti nozīmīgs ir Latvijas atbalsts starptautiskajās parlamentārajās organizācijās, īpaši Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā un tās ietvaros izveidotajā “Baltija+ grupā”. Tas ir veids, kā Latvija un Ukraina kopā ar citām līdzīgi domājošām Eiropas Padomes valstīm var turpināt ciešu sadarbību, lai liktu Krievijai uzņemties atbildību par savām saistībām.

Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka Latvijas parlamentā tikko izveidota deputātu grupa Starptautiskās Krimas platformas atbalstam. Šī iniciatīva ir vērtīgs ietvars, lai jautājumu par Krimas okupāciju uzturētu starptautiskajā dienaskārtībā.

I.Mūrniece aicināja Ukrainas parlamentāriešus turpināt demokrātiskās reformas, kas ir vienīgā iespējamā ilgtermiņa stratēģija, lai Ukraina tuvotos Eiropas Savienībai. I.Mūrniece vēlreiz apliecināja Latvijas atbalstu reformu procesam un akcentēja, ka Latvija labprāt dalās reformu pieredzē ar Ukrainu gan starptautisko projektu ietvaros, gan divpusēji.

Kijevā Saeimas priekšsēdētāja tikās arī ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu (Dmytro Kuleba), kā arī aizsardzības ministru Andriju Taranu (Andriy Taran).

Saeimas delegācija nolika ziedus pie Nezināmā kareivja un Golodomora upuru memoriāliem.

Kopā ar I.Mūrnieci oficiālā vizītē Ukrainā uzturas arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU