DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija plāno pārtikas iepirkumu bruņoto spēku vajadzībām miera laikā un krīzes situācijās

Aizsardzības ministrija aicina pārtikas ražotājus, loģistikas kompānijas, vairumtirgotājus un citus ar pārtikas nozari saistītus uzņēmējus pieteikties dalībai pārtikas iepirkuma tirgus izpētes tiešsaistes sanāksmē.

Tuvāko mēnešu laikā iecerēts izsludināt iepirkumu pārtikas iegādei Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām miera laikam un krīzes situācijām.

Iepirkuma mērķis būs noslēgt visaptverošu ilgtermiņa pakalpojuma līgumu ar vienu piegādāju par sadarbību pārtikas piegādei Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām gan miera laikā, gan potenciālās krīzes situācijās, tai skaitā nodrošinot arī pārtikas rezervju veidošanu.

“Viens no iepirkuma uzstādījumiem būs, lai Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiktu piegādāti Latvijā ražoti pārtikas produkti. Aizsardzības ministrija apņemas uzturēt pirms pieciem gadiem parakstīto vienošanos ar vietējiem ražotājiem par kopēju sadarbību, lai savus karavīrus apgādātu ar augstākās kvalitātes produktiem un veicinātu Latvijas tautsaimniecību,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

26. maijā, plkst. 10:00 tiešsaistes platformā “Cisco Webex” notiks tirgus izpētes dialogs ar ieinteresētajiem ar pārtikas nozari saistītiem uzņēmumiem.

Interesenti aicināti pieteikties dalībai tirgus izpētē līdz š.g. 21. maijam plkst. 10:00, aizpildot anketu: https://bit.ly/3y43yXo.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija š.g. 8. aprīlī Ministru kabinetam prezentēja informatīvo ziņojumu par loģistikas risinājumiem, lai nodrošinātu Latvijā ražotās pārtikas un rūpniecības, kā arī pirmās nepieciešamības importa preču rezervju veidošanu krīzes un kara situācijās.

Saskaņā ar valdības lēmumu, Aizsardzības ministrijai ir uzdots īstenot Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzētu pārtikas piegādes un loģistikas risinājuma iepirkumu.

Savukārt, 2020. gada decembrī Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju organizēja virtuālo pārtikas hakatonu, kura mērķis bija izstrādāt modeli noturīgai pārtikas piegāžu ķēdei, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku pārtikas apgādi krīzes situācijā.

Sākotnējā tehniskā informācija par plānoto iepirkumu pieejama pielikumā, papildu jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pasta adresi iepirkums@mod.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU