DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: Latvija novērtē NATO attīstības plānu 2030. gadam

Valsts prezidents Egils Levits šodien tiešsaistē sacīja uzrunu NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē, kurā piedalījās arī ASV prezidents Džo Baidens un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Savā uzrunā Valsts prezidents uzsvēra, ka ir gods pārstāvēt NATO dalībvalstu grupu, kas ļoti augstu novērtē transatlantiskās partnerattiecības un ir gatava aktīvi strādāt NATO attīstības labā.

E. Levits novērtēja ASV prezidenta klātbūtni sanāksmē un Džo Baidena zināšanas par austrumu flanga jautājumiem: “To Jūs nepārprotami apliecinājāt arī savas vizītes laikā Latvijā 2016. gadā, kad tikāties arī ar visu triju Baltijas valstu vadītājiem.” Tāpat Valsts prezidents izteica atzinību NATO ģenerālsekretāram par NATO attīstības plānu 2030 un par 2022. gada stratēģisko koncepciju.

Valsts prezidents uzsvēra, ka NATO ir svarīgi strādāt ar informatīvās telpas stiprināšanu: “Autoritāri režīmi negrasās apstāties pie mūsdienu tehnisko iespēju izmantošanas, lai kropļotu informatīvo telpu, iejauktos godīgā vēlēšanu norisē un pat veiktu slepkavības NATO valstu teritorijā. Svarīgi ir neaizmirst, ka mēs atrodamies ģeopolitisko cīņu periodā, ko raksturo demokrātijas un autoritārisma sadursme.”

Uzrunā Valsts prezidents akcentēja transatlantisko saišu nozīmi: “Nevienam nav šaubu, ka tālāka un pat vēl aktīvāka ASV iniciatīva un gatavība pilnveidot transatlantisko sadarbību ir ārkārtīgi būtiska. Eiropa nevar iztikt bez ASV, savukārt ASV nevar iztikt bez saviem sabiedrotajiem.”

Izmantojot iespēju, E. Levits pateicās tām 10 NATO dalībvalstīm, kas, nosūtot savus kareivjus dienestā Kanādas vadībā Latvijā esošajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā, sniedz mūsu drošībai tik būtisko atbalstu.

Tāpat Valsts prezidents izcēla kopējās vērtības, ko aizstāv NATO, uzsverot demokrātiju, personas brīvību un likuma varu.

“Mēs, Bukarestes devītnieka valstis, nedrīkstam aizmirst arī par mūsu tuvākajiem kaimiņiem. Nedalīta atbalsta paušana Ukrainas un Gruzijas vēlmei integrēties eiroatlantiskajās struktūrās ir mūsu pienākums. Arī Baltkrievijas tauta vēlas būt brīva savās politiskajās izvēlēs. Visu triju šo valstu iedzīvotāji ir gatavi aizstāvēt savas demokrātiskās tiesības autoritāras varas priekšā. Mums visiem spēkiem ir jāpalīdz šīm trim valstīm izveidot brīvu, demokrātisku valsts pārvaldi – līdzīgi kā to paveicām paši pēc Dzelzs priekškara krišanas,” aicināja E. Levits.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU