DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīga kļūst par jaunuzņēmumu vides stratēģisko partneri

Rīgas pašvaldība noslēgusi līgumu ar nodibinājumu “TechHub Riga” par jaunuzņēmumu ekosistēmas aktivitāšu līdzfinansēšanu, tādējādi kļūstot par jaunuzņēmumu stratēģisko partneri.

TechHub darbības mērķi ir veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību un nodrošināt zinātnisko un tehnoloģisko jaunuzņēmēju ar augstu pievienoto vērtību izaugsmi, profesionālo sniegumu un darbības rezultātus jaunuzņēmumu ekosistēmas izveidošanā, atbalstīšanā un attīstībā. TechHub rīko un piedalās jaunuzņēmēju ekosistēmas aktivitātēs, kurās sniedz būtisku atbalstu un ieguldījumu Rīgas jaunuzņēmēju eksosistēmas attīstībai.

Lai paaugstinātu Rīgas ekonomisko un tehnoloģisko konkurētspēju, pašvaldība vēlas atbalstīt jaunuzņēmumu ekosistēmas organizāciju darbību, sekmēt jaunuzņēmumu attīstību un tās daudzpusību, kā arī veicināt arvien jaunu jaunuzņēmumu rašanos vai pārcelšanos uz Rīgu. Līguma noslēgšana ar TechHub ir tikai viens no pirmajiem soļiem iecerētajā aktivitāšu klāstā.

”Rīgai rūp inovatīvi uzņēmumi! Rīgas domes uzņēmējdarbības atbalstu koncentrējam galvenokārt uz ekosistēmas dalībnieku aktivitāšu līdzfinansējumu, tādejādi radot vidi kur rasties un attīstīties jauniem tehnoloģiju un viedpilsētu uzņēmumiem,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone

Jau vēstīts, ka marta sākumā tika noslēgts Rīgas jaunuzņēmumu atbalsta ekosistēmas attīstības sadarbības memorands, kas paredz turpmāku regulāru sadarbību, bet pēc memoranda noslēgšanas Pilsētas attīstības komiteja jaunuzņēmumu un viedpilsētu risinājumu atbalstam galvaspilsētā nolēma piešķirt 161 000 eiro. No tiem 80 000 eiro paredzēti kā līdzfinansējums dažādiem pasākumiem, kurus organizēs Techhub un tā partnerorganizācijas Startin Latvia, Techchill un Riga Tech Girls, šādi arī atbalstot ekosistēmas organizāciju ciešāku sadarbību savā starpā.

Pasākumu skaitā, kuru organizēšanā iesaistāmi arī citi jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībnieki, ietilpst: ekosistēmas notikumu kalendāra izveide un uzturēšana novēršot neefektīvu dublēšanos; hakatoni un ideju ģenerēšanas pasākumi - trīs pasākumi, katrs ar vismaz 50 dalībniekiem; TechChill konferences organizēšana, kuras plānotais dalībnieku skaits ir ne mazāks par 1000; 15 vietēja mēroga ekosistēmas izglītojošie un tīklošanās pasākumi; piecas tikšanās ar jaunuzņēmumu ārvalstu vieslektoriem; sadarbībā ar Riga Tech Girls organizēts apmācību cikls “Start-up skola” 20 dalībniekiem.

Savukārt 15 000 eiro paredzēti grantu programmas “Atspēriens” gaitā noslēgto līgumsaistību izpildei - atlikušo grantu daļu izmaksām.

Viedpilsētu risinājumu atbalstam Rīgā piešķirti 66 000  eiro, no kuriem viedpilsētas ideju atbalsta konkursa “Atspēriens” balvu fondam - 30 000 eiro, viedpilsētu pilotteritoriju vides funkcionāla atbalsta programmas darbības nodrošināšanai  - 10 000 eiro, bet līdzfinansējums ilgtspējas koprades akselerācijas programmas “Future Hub” īstenošana -  5000 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU