DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

ES Ārlietu padomē diskutē par attīstības sadarbības finansēšanas pilnveidi

2021. gada 29. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica videokonferences formātā piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes neformālajā sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem.

Sanāksmes dalībnieki vērtēja iespējas uzlabot ES attīstības sadarbības finansējuma arhitektūru, sniegtā atbalsta saskaņotību un ietekmi. Īpaša uzmanība tika pievērsta jautājumam par ES ieguldījumu redzamību un atpazīstamību.

Lai palielinātu sniegtā atbalsta un finansējuma izlietojuma efektivitāti, parlamentārā sekretāre aicināja ne tikai stiprināt sadarbību starp Eiropas Komisiju un Eiropas attīstības bankām, bet arī nodrošināt vienlīdzīgu pieeju ES ārējo finanšu instrumentiem visiem ieviesējiem un dalībvalstīm.

ES budžetā 2021.–2027. gadam programmā “Globālā Eiropa” ES ārējai darbībai un attīstības sadarbībai paredzētais finansējums ir 79,4 miljardu eiro, tajā skaitā vairāk nekā 19 miljardus eiro plānots novirzīt ES Austrumu partnerības valstīm un Dienvidu kaimiņiem.

ES sniedz atbalstu partnervalstīm ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanai, tostarp cīņai pret nabadzību un nevienlīdzību, klimata pārmaiņām un citiem globāliem izaicinājumiem. Atbalsts tiek vērsts arī uz partnervalstu attīstībai būtiski nepieciešamo pārvaldes reformu īstenošanu.

ES ir pasaules lielākais attīstības sadarbības donors un sniedz atbalstu daudzām valstīm un reģioniem, tostarp arī šobrīd cīņā ar Covid-19 pandēmijas radītajām sekām.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU