DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas novados notiks 4. maija svētku koncerti

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA “Latvijas Koncerti” rīkos svētku koncertus Latvijas novados – Alojā, Aucē, Ludzā, Lonē un Rojā. Koncertus tiešsaistē ikviens Latvijas iedzīvotājs no 4. maija līdz mēneša beigām varēs skatīties attiecīgo pašvaldību tīmekļvietnēs, Facebook lapās, kā arī “Latvijas Koncertu” mājaslapā www.latvijaskoncerti.lv.

Alojā 4. maija koncertā “Latvijas kamerdžeza ainavas” džezs saplūdīs ar akadēmisko mūziku un klasiskā stīgu kvarteta skanējums sabalsosies ar džeza kvarteta krāsām. Koncertprogrammu veidojuši kontrabasists Jānis Rubiks un pianists Edgars Cīrulis – džeza mūziķi ar starptautiska mēroga koncertpieredzi, kuru oriģinālkompozīcijas tapušas, iedvesmojoties no dzimtās Latvijas dabas, kultūras un cilvēkiem. Koncertu tiešsaistē varēs skatīties Alojas novada pašvaldības mājaslapā www.aloja.lv, Facebook lapā www.facebook.com/AlojasPasvaldiba un www.latvijaskoncerti.lv.

Aucē skanēs latviešu tautasdziesmu apdares un Raimonda Paula mūzika vokālās grupas “Framest” izpildījumā – Rūta Dūduma (vokāls), Beāte Zviedre (vokāls), Mikus Abaroniņš (vokāls), Jānis Ķirsis (vokāls, klavieres), Jānis Rubiks (kontrabass) un Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti). Koncerts tiks pārraidīts Auces novada mājaslapā www.auce.lv, Auces Kultūras centra Facebook lapā www.facebook.com/AuceKC un www.latvijaskoncerti.lv.

Valsts svētku dienu Ludzā iezīmēs koncerts “Dienvidu akvareļi”, kurā piedalīsies Latvijas Radio bigbends un dziedātājs Daumants Kalniņš. Programmā Raimonda Paula mūzika Kārļa Vanaga aranžijās. Svētku koncertu rādīs pilsētas laukumā uz lielā ekrāna, kā arī Ludzas novada pašvaldības mājaslapā www.ludza.lv, Facebook lapā www.facebook.com/LudzaLv, Ludzas Tautas nama Facebook lapā www.facebook.com/ludzastn un www.latvijaskoncerti.lv.

Lonē koncertā “Dziesmas Latvijai” muzicēs “Trio Angelicus” – Elīna Šimkus (soprāns), Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta). Koncertā skanēs latviešu komponistu skaņdarbi. Par programmas impulsu mūziķes dēvē Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, kurā caur Anitas Kārkliņas vārsmām gleznojas Latvijas novadi, daba, mūsu vērtības un tradīcijas. Dzimtās zemes iedvesmotas ir arī pārējās šajā koncertprogrammā iekļautās kompozīcijas. Koncertu varēs skatīties Viesītes novada mājaslapā www.viesite.lv, Facebook lapā www.facebook.com/viesitesnovads un www.latvijaskoncerti.lv.

Savukārt Rojā 4. maijā skanēs svētku koncerts “Katram sava tautasdziesma”. Laura Amantova džeza kvartets – Lauris Amantovs (trombons), Andris Grunte (bass), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti) – muzicēs kopā ar dziedātāju Ingu Bērziņu. Programmā latviešu tautasdziesmas Laura Amantova un Viktora Ritova aranžējumā.  Koncerta tiešraide no Rojas Kultūras centra plkst. 18.00 “Raida Roja” Youtube kanālā un Facebook lapā, kā arī www.latvijaskoncerti.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU