DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jau trešo reizi pašvaldību politiķi saņems Dzimumu līdztiesības balvas

Rīt, 30. aprīlī, plkst. 14 Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) attālināti norisināsies Dzimumu līdztiesības balvas pasniegšanas ceremonija, kurā par ieguldījumu sieviešu un vīriešu dzīves kvalitātes uzlabošanā jeb dzimumu līdztiesības nodrošināšanā tiks godināti vairāku pašvaldību politiķi.

Svinīgais pasākums tiks translēts no LPS, un ikviens interesents to varēs skatīties Facebook kontā šeit.

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla (LSOST) un Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam nominēt pašvaldību politiķes un politiķus Dzimumu līdztiesības balvai atsaucās dažādas nevalstiskās organizācijas, izvirzot vietējos politiķus, kas ieguldījuši darbu un pašvaldības līdzekļus, lai mazinātu Covid-19 ietekmi, sniedzot palīdzību sievietēm un ģimenēm ar bērniem, nodrošinājuši atbalstu īpaši neaizsargātām grupām (cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām, pirmspensijas un pensijas vecuma sievietēm, romiem u. c.), gādājuši par veselību, vardarbības mazināšanu pret sievietēm un bērniem, ģimenei draudzīgas infrastruktūras attīstību, sieviešu līdzdalību un pārstāvniecību sabiedrības dzīvē, darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Dzimumu līdztiesības balvas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem un novērtēt politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas Savienības un ANO konvencijās nostiprinātajām dzimumu līdztiesības vērtībām. Balva pašvaldību politiķiem tiek piešķirta jau trešo reizi, un tradicionāli to pasniedz pirms pašvaldību vēlēšanām, novērtējot Latvijas pašvaldību politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības jautājumu risināšanā laikā no 2018. līdz 2021. gadam.

Balvas vērtēšanas komisijā darbojās pārstāvji no LSOST, Latvijas Pašvaldību savienības un divi neatkarīgi eksperti. Pieteikumus un pašvaldību politiķu ieguldījumu pēdējos četros gados izskatīja Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla Valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte, Valdes līdzpriekšsēdētājas Edīte Kalniņa un Gunta Kelle, LPS ģenerālsekretāre Mudīte Priede, tiesībsargs Juris Jansons un žurnāla “Mājas Viesis” galvenā redaktore Dace Terzena.

“Piešķirot balvu – katrā plānošanas reģionā vienu –, vērtējām pašvaldības politiķi pēc 13 kritērijiem. Šoreiz balvai bija nominētas septiņas sievietes un seši vīrieši, tā ka nevilšus arī šeit ievērota dzimumu līdztiesība,” priecājas LSOST vadītāja Inete Ielīte. “Un vēl man ir prieks, ka 2021. gada Dzimumu līdztiesības balvu projektā “Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā” līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, atzīstot, cik svarīga ir līdztiesība un sieviešu aktīva dzīves pozīcija.”

Dzimumu līdztiesību balvas svinīgās ceremonijas dalībniekus iepriecinās Labas gribas vēstnieks trombonists Vairis Nartišs un romu folkloras ansamblis “Ame Roma”. Klausītājiem un skatītājiem būs iespēja dzirdēt stāstu par balvas vēsturi, tās ieguvējiem, žūriju un arī šā gada balvas stāstu mākslinieces Marutas Raudes piemiņai un jauno balvas identitāti, ko veidojis mākslinieks Ģirts Semēvics.

Pasākumā amatpersonas iepazīstinās ar savu redzējumu par atvērtību, par jaunām pieejām, par attīstību, par iespējām visiem, par sieviešu iesaisti pašvaldības dzīvē un par paveiktajiem darbiem, godinot aizvadītās četrgades izcilniekus dzimumu līdztiesības jomā. Balvas kopā ar žūriju attālināti pasniegs labklājības ministre Ramona Petraviča, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis un iepriekšējās Dzimumu līdztiesības balvas laureāts Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

“Dzimumu līdztiesības balvu iepriekšējās divās reizēs saņēmusi Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Strode, Skrundas pilsētas domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Limbažu pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Žūriņš, Aizkraukles novada dome Leona Līduma vadībā un Jelgavas, Jūrmalas, Rēzeknes un Ventspils dome. Šogad šim sarakstam piepulcēsies vēl piecas, bet kuras – tas kļūs zināms rīt,” skatīties tiešsaistes

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU