DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

3. maijā darbu sāks Rīgas pašvaldības vakcinācijas centri Kongresu namā un Centrāltirgū

Pirmdien, 3. maijā, darbu sāks jauns pašvaldības liela mēroga  vakcinācijas centrs Rīgas Kongresu nama otrajā stāvā (Krišjāņa Valdemāra ielā 5), kas būs atvērts no plkst. 9.00 līdz 17.00. Atkarībā no vakcinācijas centra noslodzes darba laiks var mainīties, kā arī var tikt atvērtas papildu vakcinācijas vietas Kongresu nama pirmajā stāvā.

3. maijā darbu atsāks arī pašvaldības liela mēroga vakcinācijas centrs Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Nēģu ielā 7, ieeja no kanāla puses), kas būs atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Iedzīvotāju vakcinācija abos centros notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, norādot izvēlēto vakcinācijas vietu – Rīgas Kongresu namu vai Rīgas Centrāltirgu.

Vakcinācijai var pieteikties:

 • vietnē manavakcina.lv;
 • pa bezmaksas tālruni 8989, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrēto vakcinācijas vietu un konkrētu laiku.

Uz 3. maija vakcināciju pašvaldības vakcinācijas centros prioritāri aicināti pieteikties cilvēki no prioritārajām grupām :

 • Seniori 60+;
 • Iedzīvotāji ar hroniskām slimībām;
 • Personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju;
 • Smagi slimu personu aprūpētāji;
 • Izglītības iestāžu darbinieki;
 • Operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT.

Līdz 3. maijam par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no PMLP datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta un izvēlētais vakcinācijas laiks apstiprināts, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami, apmeklējot vakcinācijas vietu.

 1. Jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
 2. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta;
 3. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
 4. Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Vēršam uzmanību, ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji pieteikties vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas vietu varēs, sākot ar 3. maiju. Lai izmantotu iespēju šajos centros vakcinēties, ar 3. maiju iedzīvotājiem jāiet vietnē manavakcina.lv, jāreģistrējas (ja tas vēl nav izdarīts) un jāizvēlas kāds no pašvaldības centriem un laiks.

Abos pašvaldības vakcinācijas centros vakcinēšana šobrīd tiks nodrošināta ar Pfizer-BioNTech vai Moderna ražoto vakcīnu. Katrā no centriem dienā plānots izlietot līdz 450 vakcīnu devām.

Vakcinācijas procesa nodrošināšanai abi pašvaldības vakcinācijas centri ir aprīkoti ar nepieciešamajām mēbelēm un starpsienām, kā arī ir atbilstoša ventilācija, nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem un vienvirziena kustība. Atbalstu vakcinācijas centru darba nodrošināšanai iekštelpās sniegs Zemessardze, bet ārpusē kārtību nodrošinās Rīgas pašvaldības policijas brigādes.

Rīgā maija svētku brīvdienās turpinās darboties arī divi valsts mēroga vakcinācijas centri – Ķīpsalas hallē un "ATTA Centre", tāpat vakcinācija turpinās pie ģimenes ārstiem un veselības centru potēšanās kabinetos.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU