DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Ar Patentu valdes pakalpojumu sniegšanu apmierināti 93% klientu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Veicot  klientu aptauju, Patentu valde noskaidrojusi, ka ar sniegto pakalpojumu kvalitāti 2020.gadā kopumā ir apmierināti 93% respondentu, īpaši izceļot iestādes e-pakalpojumu ērtumu un spēju nodrošināt sadarbību pilnībā attālināti.

No kopējā aptaujas dalībnieku skaita, 58% bija uzņēmēji,16% - patentpilnvarnieki, bet pārējie zvērināti advokāti, juristi, zinātnieki un izgudrotāji. 4% no visiem respondentiem Patentu valdes darbu vērtēja neitrāli, bet tikai 3% nebija apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumiem. “Esam gandarīti, ka klienti novērtē mūsu e-pakalpojumus, norādot, ka tos lietot ir ērti, pieteikumu iesniegšanas platforma ir pārskatāma un spējam nodrošināt ātru servisu,” saka Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāja Baiba Graube, piebilstot, ka tāpat tiek novērtēts tas, ka iestāde pērn atradusi veidus, kā pandēmijas situācijā nodrošināt darbu pilnībā attālināti.

Jautājot par iemesliem par labu izgudrojumu aizsardzībai, visbiežākā atbilde bija – lai attīstītu izgudrojumu un ieviestu ražošanā. Otrajā vietā ierindojās vēlme veicināt sabiedrības interesi, kā arī, lai sekmētu izgudrojumu ātrāk komercializēšanu, bet trešajā – lai saņemtu papildu ienākumu no patentu licencēšanas vai pārdošanas.

Savukārt, TOP3 iemesli par labu preču zīmes un dizainparauga aizsardzībai, pirmkārt, uzņēmēju un pilnvarnieku vēlme nodrošināt savas preču zīmes maksimālu aizsardzību, otrkārt, lai veicinātu sabiedrības interesi un sekmētu produkta atpazīstamību, bet, treškārt, lai veidotu pozitīvu uzņēmuma tēlu.

Statistika liecina, ka pērn par 10 procentpunktiem jeb līdz 48% no kopējā apjoma pieauga elektroniski saņemto un apstrādāto dokumentu un iesniegumu skaits.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU