DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

NVO iniciatīvām ģimenēm draudzīgas vides veidošanā piešķir 330 000 eiro

Valdība 27. aprīļa sēdē lēma piešķirt 330 000 eiro Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atklātu projektu konkursam „Ģimenei draudzīgas vides veidošana.” Programmas mērķis ir nodrošināt atbalstu nevalstisko organizāciju (NVO) iniciatīvām ģimenēm draudzīgas vides veidošanā un sabiedrības līdzdalības veicināšanā, sekmējot pozitīvu attieksmi un veicinot ģimeņu atbalsta politikas jautājumu risināšanu pašvaldībās.

“Ņemot vērā kvalitatīvi iesniegto projektu pieteikumu skaitu un konkursam ierobežotos finanšu līdzekļus, SIF padome lēma aicināt Ministru kabinetu piešķirt papildu finansējumu projektu pieteikumu īstenošanai programmai, kas vērsta uz ģimenēm draudzīgas vides veidošanu un sabiedrības līdzdalības veicināšanu, tādējādi mazinātu Covid pandēmijas negatīvās sekas, kas provocējušas krīzi ģimenēs,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Covid-19 ietekmē faktiski visas ģimenes sastopas ar sarežģītiem apstākļiem, kas saistīti ar sociālo distancēšanos, attālinātu darbu un attālinātām mācībām, paaugstinātu spriedzi ģimenēs un vecāku iespējām iesaistīties ģimenes un bērnu ikdienas dzīvē. Lai sekmētu ģimeņu atbalsta politikas īstenošanu, ir nepieciešams veicināt valsts atbalstu pēc iespējas plašākam ģimeņu lokam un mazināt Covid-19 pandēmijas radīto sociālās spriedzes pieaugumu sabiedrībā un ģimenēs. Konkursa rezultātā atbalstītie projekti ļaus to paveikt.

Piešķirtā finansējuma ietvaros SIF varēs atbalstīt visus tos konkursā iesniegtos projektus, kuri vērtēšanā saņēmuši vismaz 28 punktus (no maksimāli iespējamiem 33) - kopumā ap 51 projektu no 158, kas konkursā atbilst minimālajām kvalitātes prasībām.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU