DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Vidzemes plānošanas reģiona izglītības darbiniekus iepazīstinās ar aizsardzības nozares aktualitātēm

Rīt, 21. aprīlī, norisināsies Aizsardzības ministrijas rīkotais tiešsaistes seminārs “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem.

“Aizsardzības nozares sadarbībai ar izglītības iestāžu darbiniekiem ir būtiska loma visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā. Gan valsts aizsardzības mācības, gan citu mācību priekšmetu skolotāji bērniem un jauniešiem var palīdzēt apgūt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai augtu par patriotiskiem un gudriem Latvijas iedzīvotājiem,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Semināru “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” atklās aizsardzības ministrs A. Pabriks, iepazīstinot ar Latvijas aizsardzības nozares aktualitātēm un iesaisti Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Savukārt Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece aplūkos jautājumus, kas saistīti ar skolotāju, vecāku un bērnu sagatavotību krīzes situācijām, un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons semināra dalībniekus informēs par starptautiskās un reģionālās ģeopolitikas ietekmi uz Latviju.

Valsts aizsardzības mācības ieviešanu Latvijas skolās ar semināra dalībniekiem pārrunās Jaunsardzes centra pārstāvji majore Ilze Leimane un kapteinis Sergejs Fomenko, un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Roberts Innus stāstīs par valsts aizsardzības spējām un sabiedrības iesaisti Vidzemē.

Aizsardzības ministrija rīko reģionālos seminārus Latvijas izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem, lai iepazīstinātu ar aizsardzības nozares aktualitātēm.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU