DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Notiks tiešsaistes izglītojošās sesijas pirmskolas izglītības iestāžu darbiniekiem

Lai sniegtu izglītojošu un metodoloģisku palīdzību pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aprīlī rīkos trīs tiešsaistes sesijas “Pirmskolu izaicinājumi darbā ar bērniem”. Tās norisināsies 8., 14. un 22. aprīlī.

Pirmajā sesijā tiks skatīta pirmskolas izglītības iestāžu darbinieku iekšējo resursu atjaunošana darbā ar bērniem, skarot arī tādas problēmas kā stress un profesionālā izdegšana, un iespējas tās atpazīt un izvairīties no sekām. Ar auditoriju strādās psiholoģijas doktorants, teologs un lektors Indulis Paičs. Otrajā sesijā praktizējoša mediatore Lolita Terēze Strode stāstīs par sadarbību ar vecākiem, problēmu savlaicīgu pamanīšanu un konfliktu risināšanas ar kolēģiem vai bērnu vecākiem iespējām un metodēm. Trešā sesija būs veltīta pozitīvajai pieredzei pirmskolas izglītības iestāžu darbā, izmantojamajiem instrumentiem un metodēm. Ar piemēriem no savas prakses dalīsies privātās pirmskolas izglītības iestādes “Lotte” vadītāja Iveta Pudāne, savukārt VBTAI Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Gulbe stāstīs par nodaļas pieredzi šajā jomā.

Izvērtējot VBTAI saņemtās sūdzības, kā arī skatot veikto pārbaužu rezultātus, var secināt, ka dažādu bērnu tiesību pārkāpumu skaits pirmskolas izglītības iestādēs pakāpeniski pieaug. Biežāk konstatētie pārkāpumi ir darbinieku emocionālā un/ vai fiziskā vardarbība pret bērniem, bērna interesēm neatbilstoša rīcība, izvēloties neatbilstošas disciplinēšanas metodes, neatbilstoša uzvedība, risinot bērnu uzvedības problēmas utt. Šo problēmu kopuma rezultātā cieš gan bērni un vecāki, gan iestāžu darbinieki, kas saskaras ar paaugstinātu stresu, priekšlaicīgu izdegšanu un citām problēmām.

Tiešsaistes sesiju ieraksti būs pieejami VBTAI mājaslapā un kontā sociālajā tīklā Facebook.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU