DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

KM aicina iesniegt priekšlikumus “Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības plānam 2021.-2023. gadam”

Kultūras ministrija (KM) 15.aprīlī ir izsludinājusi sabiedriskajā apspriešanā plāna projektu “Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības plāns 2021.-2023.gadam”. Priekšlikumus var iesniegt līdz 12.maijam.

Plāns ir sagatavots, lai nodrošinātu Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības pamatnostādnēs 2021.‑2027.gadam, kā arī Nacionālajā atīstības plānā 2021.‑2027.gadam noteikto mērķu un uzdevumu izpildi.

Plāna mērķis ir nodrošināt nacionālas, solidāras, atvērtas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstību. Tas ir rīks, kas paredzēs rīcības virzienus un pasākumu kopumus, kuros veicami ieguldījumi, lai Latvijas iedzīvotāji būtu zinošāki, aktīvāki, piedalītos un līdzdarbotos valsts attīstībā nākamos 3 gadus.

Plāna ietvaros tiks īstenoti pamatnostādnēs noteiktie trīs rīcības virzieni: nacionālā identitāte un piederība; demokrātijas kultūra un iekļaujošs pilsoniskums; integrācija.

Uzdevumi plānoti tā, lai spēcinātu nacionālās identitātes un piederības sajūtu, sekmētu iekļaujošu līdzdalību, stiprinātu kvalitatīvu un drošu līdzdalības un informācijas telpu. Svarīgi ir sekmēt Latvijā dzīvojošo ārvalstu pilsoņu līdzdalību sabiedrībā un mazināt negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret dažādām iedzīvotāju grupām.

Turpmākajos trīs gados tiks turpināta tādu pasākumu īstenošana kā programma “Latvijas NVO fonds”, latviešu valodas lietošanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, kā arī tiks sniegts atbalsts mazākumtautību kultūras savpatnības saglabāšanai. Tiek plānotas arī jaunas iniciatīvas - demokrātijas un līdzdalības zināšanu un prasmju apguves domnīcas, attīstot iekļaujošu kopienu izveidi u.c.

Ministriju, valsts pārvaldes institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvju sadarbība bija būtisks plāna sagatavošanas elements.

Ar plāna projektu var iepazīties KM tīmekļvietnē, sadaļā “Sabiedrības līdzdalība”: https://www.km.gov.lv/lv/pazinojums-15042021

Viedoklis sniedzams rakstveidā līdz 12. maijam, nosūtot to uz e- pastu: pasts@km.gov.lv un Ilona.Jekele@km.gov.lvIesniedzot viedokli par plāna projektu, lūdzam norādīt iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU