DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
2
2

Rīgas pašvaldība līdz gada beigām uzstādīs 100 jauna dizaina pieturvietu nojumes

Rīgā līdz gada beigām plānots uzstādīt aptuveni 100 jauna dizaina sabiedriskā transporta pieturvietu nojumes, kas aizstās vecās nojumes, kurām beidzies ekspluatācijas termiņš.

Jaunās sabiedriskā transporta pieturvietu nojumes plānots veidot ar individuālu Rīgas identitāti un iespēju tajās nodrošināt viedo tehnoloģiju integrāciju. Izstrādājot iepirkuma specifikāciju, tiks analizēta arī citu valstu un pilsētu pieturvietu nojumju dizaina un funkcionalitātes pieredze.

Rīgas pašvaldībā ar domes priekšsēdētāja rīkojumu izveidotā darba grupa sākusi izstrādāt iepirkuma procedūras tehnisko specifikāciju. Iepirkumam nepieciešamo dokumentāciju plānots izstrādāt un apstiprināt ne vēlāk kā līdz jūlijam. Iepirkuma procedūras veikšanu īstenos Rīgas domes Satiksmes departaments.

Beidzoties īslaicīgas lietošanas būvju izvietošanas termiņam, vides reklāmas uzņēmums “JCDecaux” šogad visā Rīgas teritorijā plāno demontēt tam piederošas aptuveni 100 sabiedriskā transporta pieturvietu nojumes. Izprotot Rīgas pilsētas iedzīvotāju vajadzības, pašvaldība ir aicinājusi uzņēmumu atlikt sabiedriskā transporta pieturvietu demontāžu līdz brīdim, kad pašvaldībai iepirkuma rezultātā būs piegādātas jaunās pieturvietu nojumes.

Kopumā “JCDecaux Latvija” ir apņēmies uzstādīt un apkalpot 600 pieturvietas Rīgā. Demontāža plānota 100 pieturvietu nojumēm, kas uzstādītas 2000. gadu sākumā un kurām beidzies ekspluatācijas termiņš. “JCDecaux Latvija” jau vairākkārt vērsās Rīgas domē ar jautājumu, kā situāciju risināt. Diemžēl lēmums no domes atkārtoti tika atlikts.

Tajā pašā laikā pagājušā gada nogalē Rīgas dome sāka piemērot “JCDecaux Latvija” sodu par šīm 100 pieturvietām. Likumsakarīgi, lai nesaņemtu soda sankcijas, sabiedriskā transporta pieturvietu nojumes nolemts demontēt

Rīgas domes soda sankciju piemērošana un vienlaikus aicinājums nesteigties ar pieturvietu demontāžu ir klaji pretrunīgs. Pieturvietām ir ekspluatācijas izdevumi, kurus šobrīd “JCDecaux Latvija” sedz no reklāmas ieņēmumiem.

Mūsu turpmākā rīcība būs atkarīga no Rīgas domes lēmuma, proti, ja dome sodu nepiemēros, esam gatavi 30 vēl atlikušās pieturvietas nedemontēt un nodrošināt to turpmāku ekspluatāciju no reklāmas ieņēmumiem. Tas šobrīd būtu sapratīgākais risinājums, līdz brīdim, kad Rīgas dome būs gatava esošās sabiedriskā transporta pieturvietu nojumes aizvietot ar jaunām

Pārējās pieturvietās situācija paliek nemainīga. “JCDecaux Latvija” nodrošinās to ekspluatācijas izdevumu segšanu no reklāmas ieņēmumiem.

Jeļena Brokāne, “JCDecaux Latvija” vadītāja

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU