DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Pret Covid-19 Latvijā vakcinēs arī ārvalstu vēstniecību darbiniekus

Šodien, 13.aprīlī, Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Covid-19 izplatības pārvaldības likumā. Grozījumi likumā paredz noteikt, ka pret Covid-19 vakcinēs arī ārvalstu vēstniecību darbiniekus.

Grozījumu mērķis ir iekļaut ārvalstu vēstniecību darbiniekus un viņu ģimenes locekļus to personu lokā, kuras ir tiesīgas saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19. Šāds pienākums izriet no 1961.gada Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām, kā arī atsaucoties uz  Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālsekretāra aicinājumu vakcināciju pēc iespējas nodrošināt uzņemošajās valstīs, lai samazinātu personu pārvietošanos. Līdzīgā veidā vakcīnas pret Covid-19 tiek nodrošinātas arī ārvalstīs akreditētajiem un rezidējošajiem Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem.

Likuma grozījumi paredz arī paplašināt vakcinēttiesīgo personu loku, kas kļūs aktuāli masveida vakcinācijas brīdī. Līdz ar to plānots noteikt, ka vakcinēt pret Covid – 19 infekciju drīkst ne tikai sertificētas ārstniecības personas, bet arī praktizēttiesīgas ārstniecības personas (kuras reģistrētas Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā), ārstniecības personas, kurām ir beidzies reģistrācijas termiņš Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā ne ilgāk kā piecus gadus, kā arī medicīnas asistenti. Šīm personām, pirms viņu iesaistes vakcinācijas procesā tiks nodrošinātas 8 stundu teorētiskās un praktiskās apmācības par vakcināciju pret Covid-19.

Grozījumi likumā vēl jāapstiprina Saeimā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU