DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Covid-19 kontrolē iesaistītajām VID amatpersonām varēs noteikt piemaksas un jaunus dienesta pienākumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 13. aprīlī, Ministru kabinets (MK) izskatīs finanšu ministra Jāņa Reira iesniegtos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības likumā. Likumprojekts izstrādāts, ņemot vērā, ka valstī joprojām strauji un nekontrolēti izplatās Covid-19 infekcija. Grozījumi atbalstīti arī vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Likumprojekts izstrādāts, lai arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm būtu iespēja noteikt piemaksu par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid‑19 infekcijas slimības uzliesmojumu un tās seku novēršanu 75% apmērā no stundas algas likmes. Tāpat ar grozījumiem noteiktas tiesības uzdot jebkurai VID amatpersonai pildīt citus dienesta pienākumus, nekā noteikts amata aprakstā, vai pildīt tos citā struktūrvienībā, kā arī nodarbināt VID personālu nepārtraukti ilgāk par 24 stundām.

Ņemot vērā minēto un to, ka VID amatpersonas veic darbu paaugstinātas intensitātes un slodzes apstākļos, nodrošinot īpašu un nozīmīgu ieguldījumu Covid-19 pandēmijas izraisīto seku mazināšanā, nepieciešams piešķirt papildu finansējumu piemaksas apmēra paaugstināšanai. Tās paredzētas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes un Muitas pārvaldes amatpersonām, kuras veic muitas fizisko kontroli un uzraudzību robežšķērsošanas vietās, kā arī kontroli pār to, vai tiek ievērotas valstī ieceļojošajām personām noteiktās prasības par negatīva Covid-19 testa esību un uzrādīšanu robežšķērsošanas vietās un izpildīto (reģistrēto) apliecinājuma anketu iesniegšanu vietnē Covidpass.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU