DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aprīlī Zemessardzes 1. Rīgas brigādē pamatapmācību apgūs ap 100 jauno zemessargu

Šā gada aprīlī Zemessardzes 1. Rīgas brigādes bataljonos pamatapmācības kursu gan nedēļas nogalēs, gan atsevišķās nometnēs apgūs ap 100 jauno zemessargu.

Pamatapmācības kursa ietvaros, ko vairāki zemessargi uzsāka jau februārī, apgūs šaušanas pamatprincipus, lauka kaujas iemaņas, ierindas apmācību, pirmo palīdzību, topogrāfiju un citas individuālās kaujas iemaņas.

Neatkarīgi no Covid-19 pandēmijas laika izaicinājumiem, Zemessardzes uzdevums nodrošināt valsts aizsardzību, iesaistot tajā brīvprātīgos Latvijas pilsoņus, nav mainījies un tiek izpildīts. Zemessargu pamatapmācība notiek ievērojot visus Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pamatapmācības noslēgumā jaunie zemessargi saņems sertifikātus par kursa beigšanu un turpinās pilnveidot militārās prasmes un iemaņas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienībās. Zemessardzes 1.Rīgas brigāde sastāv no Studentu kājnieku bataljona, 13. kājnieku bataljona, 53. kājnieku bataljona, 17. kaujas atbalsta bataljona, 19. kaujas nodrošinājuma bataljona, kā arī atsevišķajām Medicīnas, Inženieru un Aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem rotām.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU