DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomē skatīs grozījumus Likumā par ostām

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā rīt 9.aprīlī plkst. 15.00 tiešsaistes sēdē atkārtoti skatīs grozījumus Likumā par ostām. Sēdi ikvienam būs iespējams vērot Ministru kabineta mājas lapā.

Grozījumi Likumā par ostām izstrādāti, pildot Valdības deklarācijā doto uzdevumu lielo ostu darbībā piemērot OECD valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus. Mērķis ir palielināt valsts ietekmi lēmumu pieņemšanā un nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu, izvērtēt un reformēt lielo ostu pārvaldības modeli, kā prioritāro risinājumu paredzot to pārveidošanu par valsts kapitālsabiedrībām.

Ar šiem likuma grozījumiem paredzēts, ka turpmāk ostu pārvaldes funkcijas Rīgas un Ventspils ostās tiks nodotas valsts veidotām kapitālsabiedrībām, kurās kapitāldaļas līdz vienai trešdaļai varēs iegūt arī attiecīgās pašvaldības. Tādējādi tiks ieviesti OECD valsts kapitālsabiedrību principi ostu pārvaldībā, tiks nodrošināta pašvaldību interešu pārstāvība, paredzēts speciāls regulējums, kā ostai svarīgu jautājumu izlemšanā piedalās ostas lietotāji un citas ieinteresētās personas, precizēti jautājumi attiecībā uz zemju un nekustamo īpašumu efektīvāku izmantošanu, ostu maksu regulējumu un ostas kapteiņa funkcijām, tiesībām un pienākumiem.

No uzņēmējdarbības viedokļa ostās strādājošiem uzņēmējiem nosacījumi faktiski nemainās, bet ieviešot jaunu, profesionālu atklātā procesā atlasītu vadību, uzlabosies gan ostu reputācija, gan konkurētspēja. Tā sekmēs jaunu investīciju piesaisti ostās, jaunu kravu piesaisti, pakalpojumu attīstību un jaunu darba vietu veidošanos.

Satiksmes ministrijas izstrādātie grozījumi Likumā par ostām pēc Ministru kabineta aicinājuma jau izdiskutēti Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Transporta un sakaru apakšpadomes sēdē 7. aprīlī.

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome ir izveidota un darbojas saskaņā ar Likumu par ostām. Padome sniedz  iespēju nozares vadošiem dalībniekiem Ministru prezidenta vadībā apspriest būtiskākos jautājumus nozares konkurētspējas stiprināšanai un vienoties par darāmiem darbiem. Padomes darbā  piedalās vairāki ministri, ostu vadītāji, pilsētu vadītāji un  pārstāvji no sabiedriskām organizācijām, kā arī citām nozīmīgām valsts struktūrām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU