DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Ziemeļu un Baltijas valstu ministri tiekas ar jauniecelto IFC vadītāju

Trešdien, 7. aprīlī, Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pilnvarnieku pavasara sanāksmju ietvaros Finanšu ministrijas vadība kopā ar Ziemeļu un Baltijas valstu pilnvarniekiem tikās ar Starptautiskās Finanšu korporācijas (International Finance Corporation, IFC) vadītāju Makhtaru Diopu (Mahktar Diop).

Sanāksmes laikā tika pārrunātas Ziemeļu un Baltijas valstu prioritātes IFC darbā, tostarp, privātā kapitāla mobilizēšanas nozīme attīstības valstīs, lai palielinātu to resursus Covid-19 krīzes izraisīto seku mazināšanā, IFC politika attiecībā uz ārzonu finanšu centriem, IFC pieeja klimata pārmaiņu, veselības un dzimumu līdztiesības, nestabilu valstu jautājumu risināšanā, kā arī darbavietu radīšanā un digitalizācijā. Tāpat sanāksmes dalībnieki apsprieda Eiropas finanšu arhitektūras attīstības jomā iespējamo ietekmi uz IFC darbību nākotnē.

Sākot ar 2020. gada martu IFC valde ir apstiprinājusi atbalstu 8 miljardu ASV dolāru apmērā Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem, kas attīsta biznesu attīstības valstīs. Papildus 2020. gada jūlijā IFC izveidoja Globālo veselības platformu (Global Health Platform) ar mērķi mobilizēt privātās investīcijas, lai risinātu nepietiekamo veselības aprūpes nodrošinājumu attīstības valstīs.

M. Diops IFC vadītāja amatā stājās šā gada martā. Iepriekš viņš bija Pasaules Bankas viceprezidents infrastruktūras jautājumos, pirms tam – viceprezidents Āfrikas jautājumos. M. Diops ir iekļauts pasaules 100 ietekmīgāko afrikāņu sarakstā.

IFC ir Pasaules Bankas grupas institūcija, kuras darbības mērķis ir privātā sektora attīstība un privātā kapitāla mobilizēšana, sniedzot atbalstu attīstības valstīm.

No 6. līdz 12. aprīlim norisinās Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pilnvarnieku pavasara sanāksmes. To ietvaros finanšu ministrs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās diskusijās par ekonomikas attīstības prognozēm un izaicinājumiem saistībā ar atveseļošanos no Covid-19 izraisītās krīzes. Tāpat delegācijas pārstāvji piedalās nozīmīgās tikšanās reizēs ārpus oficiālajām pavasara sanāksmēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU