DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Zivju pavasara migrācijas un nārsta laikā Valsts vides dienesta inspektori pastiprināti kontrolē Latvijas ūdeņos

Zivju pavasara migrācijas un nārsta laikā Valsts vides dienesta inspektori pastiprināti kontrolē, kā tiek ievēroti makšķerēšanas un zvejas noteikumi Latvijas iekšējos ūdeņos un piekrastē.

2021. gada martā vides inspektori:

  • veica vairāk nekā 270 pārbaudes iekšējos ūdeņos un piekrastē,
  • pārbaudīja 921 ūdens objektu,
  • izņēma 165 nelikumīgus zvejas rīkus,
  • par dažādiem pārkāpumiem uzsākti 77 administratīvo pārkāpumu procesi.

Pateicoties iedzīvotāju sniegtajai informācijai par Stendes upē nelegāli ievietotu murdu, veicot pārbaudi, konstatēti 4 murdi, kas bija izvietoti visas upes platumā, to pilnībā nosprostojot. Murdā bija 2 nēģi, 1 vimba, viena vēdzele un divas raudas. Zivis dzīvas tika atlaistas upē un murdi izņemti iznīcināšanai.

Savukārt Zemgalē Salgales pagastā reidu laikā vides inspektori konstatēja trīs makšķerniekus, kuru loms pārsniedza vienai personai atļauto lomā paturamo vimbu skaitu. Vainīgajām personām būs jāsedz zivju resursiem nodarītie zaudējumi, kā arī par izdarīto pārkāpumu sagaida naudas sods.

Pašlaik ir nēģu un līdaku nārsta laiks un to ieguves liegums. Diemžēl maluzvejniekus tas neattur no mēģinājumiem iegūt nelikumīgu lomu. Marta beigās Rojas upē, konstatējot nelikumīgu nēģu ieguvi, atbrīvoti 78 nēģi, bet pie Ventas rumbas, Kuldīgā – upē atlaisti 530 nēģi un līdaka.

Atgādinām, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas un par zveju aizliegtā vietā vai laikā, kā arī par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 EUR, bet juridiskajai personai —līdz 4300 EUR, aizliedzot izmantot zvejas tiesības uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

Aicinām makšķerniekus ievērot šobrīd spēkā esošos noteikumus COVID-19 ierobežošanai Latvijā – ievērot distanci un nedrūzmēties ūdens tilpju krastos!

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU