DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu lietā par vienīgā nekustamā īpašuma izkrāpšanu seniorei

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļa šomēnes pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu un nosūtīja Prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par vienīgās dzīvesvietas izkrāpšanu 88 gadus vecai sievietei.  Par aizdomās turētām šajā lietā atzītas piecas personas, divām no tām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Šā gada janvārī tika uzsākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, izmantojot viltoto vienkāršo vekseli un vēršot bezstrīdu vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā uz 1932. gadā dzimušās sievietes naudas līdzekļiem – 28000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē.

Kriminālprocesā notika aktīva, efektīva izmeklēšana, kā rezultātā tika iegūti un nostiprināti pietiekami pierādījumi, un uz aizdomu pamata par kriminālprocesā izmeklējamā nozieguma izdarīšanu tika aizturētas un atzītas par aizdomās turētajām trīs personas (par nozieguma izdarīšanu, par ko kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā). Divām personām tika piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika iegūti pierādījumi, kas deva pamatu par aizdomās turētajām personām atzīt arī divas valsts amatpersonas. Viena persona atzīta par aizdomās turēto personu pēc Krimināllikuma 318. panta trešās daļas – par valsts amatpersonas darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kas izraisījis smagas sekas, un pēc 177. panta trešās daļas, 20. panta ceturtās daļas – par krāpšanas atbalstīšanu, ar ko nodarīts zaudējums lielā apmērā. Otrā amatpersona tika atzīta par aizdomās turēto peronu pēc Krimināllikuma 327. panta otrās daļas – par dienesta viltojumu, kas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šī personu grupa identiskā veidā, izmantojot viltotu vienkāršo vekseli un pēc tam vēršot bezstrīdus vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā, ir apkrāpusi arī 1962. gadā dzimušu vīrieti, kurš noziedzīgo darbību rezultātā ir zaudējis savu nekustamo īpašumu.

2021. gada 29. martā Valsts policija pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā un kriminālprocesu pret piecām personām, par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, nosūtīja Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU