DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: ES līderu vidū panākta vienošanās par solidaritātes principu papildu Covid-19 vakcīnu devu sadalē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vakar, 25.martā, pēc diskusijām ar Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem pauž gandarījumu par panākto vienošanos jautājumā par solidaritātes principa ievērošanu papildu 10 miljonu “Pfizer/BioNTech” Covid-19 vakcīnas devu sadalē starp dalībvalstīm.

“Neatlaidīgs darbs ar Eiropas Savienības līderiem ir rezultējies ar vienošanos par solidaritātes principa ievērošanu 2. ceturksnī papildus piegādājamo “Pfizer/BioNTech” vakcīnas devu pārdalē -  vairāk vakcīnas devu ir jāpiegādā tām dalībvalstīm, kas līdz šim ir saņēmušas mazāk vakcīnu,” pauž K. Kariņš.

ES līderi uzdeva dalībvalstu atbildīgajām amatpersonām Veselības ministriju un pārstāvniecību līmenī vienoties par papildu vakcīnas devu taisnīgu sadali starp ES dalībvalstīm, ievērojot solidaritātes principu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU