DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pilnveido personu izolācijas un mājas karantīnas kontroles mehānismu

Trešdien, 24.martā, Ministru kabinets (MK) pieņēma grozījumus noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumam Veselības inspekcijai, veicot to personu uzraudzību, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likumu, ir tiesības iesaistīt Valsts policiju un pašvaldības policiju.

Ja šajā uzraudzībā nepieciešams iesaistīt Valsts policiju un pašvaldības policiju, tad iekšlietu dienestiem un pašvaldības policijai, izmantojot covidpass.lv, turpmāk būs pieejama Veselības inspekcijas informācija par personām, kurām jāievēro izolācija vai mājas karantīna. Izmantojot Covidpass.lv, būs pieejamas ziņas par personu, personas kontaktinformāciju un datumu, līdz kuram ir  jānodrošina izolācijas vai mājas karantīnas uzraudzība. 

Valsts robežsardze varēs labot attiecīgās ziņas (piemēram, persona atsakās veikt testu, līdz ar to ir būtiski informācijas sistēmā norādīt, ka personai pašizolācija ir jāpavada kādā no tūristu mītnēm).

Savukārt Veselības inspekcijai būs iespēja precizēt datumu, līdz kuram ir nodrošināma pienākuma ievērot izolāciju vai mājas karantīnu uzraudzība. Tāda nepieciešamība var rasties, piemēram, ja persona ievietota ārstniecības iestādē, persona pārtrauc izolāciju vai mājas karantīnu, lai dotos uz savu mītnes valsti, mājas karantīna tiek pārtraukt agrāk, ja, veicot Covid-19 laboratorisko diagnostiku, ir saņemts negatīvs testa rezultāts.

Minētie grozījumi precizē jau iepriekš pieņemto regulējumu, skaidrāk nosakot personu pienākumu pildīt kompetento iestāžu prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU