DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Baltijas valstu ārlietu ministri ar ASV valsts sekretāru Briselē pārrunā savstarpējo sadarbību

2021. gada 24. martā Briselē NATO ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri tikās ar ASV Valsts sekretāru Entoniju Blinkenu (Antony Blinken). Tikšanās laikā ārlietu ministri ar ASV kolēģi pārrunāja NATO politikas aktualitātes, ASV-Baltijas valstu sadarbību drošības un aizsardzības jomās, kā arī reģionālas drošības aktualitātes, tai skaitā situāciju Krievijā, Baltkrievijā un Ķīnā.

Latvijas ārlietu ministrs E.Rinkēvičs izteica pateicību ASV pusei par tās  nozīmīgo un nemainīgo atbalstu Baltijas drošībai un aizsardzībai. “Latvijai ir svarīga ASV līderība NATO,” uzsvēra E.Rinkēvičs. Ministrs apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt savu ieguldījumu NATO kolektīvajos centienos.

E.Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Baltijas valstu un ASV ciešais dialogs par reģionālās drošības jautājumiem tiks turpināts arī turpmāk. Tāpat Latvijas ārlietu ministrs augstu novērtēja ASV dialogu ar sabiedrotajiem un ASV atgriešanos uz globālās skatuves, atjaunojot dalību daudzpusējos formātos. E.Rinkēvičs uzsvēra, ka ir svarīgi turpināt vienotu transatlantisko nostāju mūsu reģionam tādos būtiskos jautājumos kā Krievija, Baltkrievija, Ķīna, kā arī koordinācija sankciju jautājumā.

Tikšanās laikā ārlietu ministrs sacīja, ka Latvija kopā ar vairākām līdzīgi domājošām valstīm vienmēr bijusi pret “Nord Stream 2” projektu, uzskatot, ka šis politiskais projekts palielinās ES enerģētisko atkarību no viena piegādātāja. 

Baltijas valstu ārlietu ministri bija vienisprātis par Trīs jūru iniciatīvas stiprināšanu, pozitīvi uzsverot ASV līdzšinējo iesaisti un jaunās ASV administrācijas atbalstu iniciatīvai. Puses atzīmēja, ka ir svarīgi saglabāt esošo Trīs jūru iniciatīvas attīstības dinamiku.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU