DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Pabriks un Vitenbergs aicina izvērtēt Latvijā uzsākt Covid-19 testu ražošanu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ir vienisprātis, ka Covid-19 testu ražošana Latvijā būtu nozīmīgs atspaids infekcijas slimības ierobežošanā, kā arī sniegtu jaunas iespējas vietējai ražošanas industrijai.

A. Pabriks un J. Vitenbergs šodien pārrunāja valsts ekonomisko situāciju globālās pandēmijas apstākļos, secinot, ka viena no potenciālajām attīstības jomām ir Covid-19 testu ražošana Latvijas teritorijā. Ministri aicina vietējās industrijas uzņēmumus iesaistīties pandēmijas pārvarēšanā, izvērtējot savas spējas, un sniedzot informāciju par iespējām ražot Covid-19 testus.

“Vietējas industrijas atbalsts ir viena no manām prioritātēm. Ja raugāmies plašāk, tad arī Covid-19 testu ražošana tepat uz vietas patiesībā ir drošības jautājums. Jo mazāk būsim atkarīgi no citiem, jo labāk klāsies ekonomikai un valsts drošībai kopumā,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks. “Ir skaidrs, ka Covid-19 ātri nepazudīs, un testu pieejamība ir viens no kritiski nozīmīgākajiem pandēmijas ierobežošanas elementiem.”

Ekonomikas ministrs J. Vitenbergs norāda, ka globālā pandēmija ir radījusi apstākļus, kas vietējiem uzņēmumiem liek mainīties: “Mums ir jāpalielina Covid-19 testēšanas jaudas, taču pašu testu izmaksas ir augstas. Pavasarī mēs aicinājām uzņēmējus ražot sejas maskas, individuālos aizsardzības līdzekļus un dezinfekcijas līdzekļus, un šis virziens ir jāturpina. Tāpēc mans un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pienākums ir mudināt mūsu uzņēmējus iet līdzi laikam.”

Latvijas industrija līdz šim jau ir pierādījusi savu spēju iesaistīties Covid-19 globālās pandēmijas radīto seku pārvarēšanā. Vairāki vietējie uzņēmumi kopš pandēmijas sākuma ir mainījuši savu ikdienas darbu, ražošanā iekļaujot arī tādas Covid-19 ierobežošanai būtiskas preces kā individuālās aizsardzības līdzekļus un dezinfekcijas līdzekļus.

Tāpat aizvadītā gada martā norisinājās pirmais virtuālais hakatons “HackForce” ar mērķi meklēt ātrus un efektīvus risinājumus Covid-19 krīzes izraisītajiem izaicinājumiem. Kopumā hakatonā piedalījās vairāk nekā 800 brīvprātīgo, bet finālā savas idejas prezentēja 28 komandas, uzvarot komandas “Shield48” idejai “Face Shield” par sejas vairogu drukāšanu, izmantojot 3D printerus.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU