DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
2
2

Latvijā radīta pasaulē pirmā mobilā smaržu kamera

Latvijas uzņēmēji, apvienojot spēkus ar Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku un inženieru komandām, radījuši pirmo mobilo smaržu kameru (Scenta Camera), kas ļauj uzsūkt, saglabāt un smaržot iepriekš ievāktās smaržas. Pateicoties ierīcei,   ikvienam būs iespēja saglabāt savā bērnībā ceptās maizes smaržu, mīļāko  ziedu vai neaizmirstama piejūras atvaļinājuma aromātu 

Scent Camera vadītājs Sandris Mūriņš : “Laika gaitā katra no mūsu maņām ir ieguvusi savu ierakstīšanas tehnoloģiju un tikai smaržas vēljoprojām ir tajā pašā pieejamības stadijā kā pirms 100 gadiem. Piemēram,  fotogrāfija no ekskluzīvas, ar īpašām zināšanām darbināmas foto ierīces ir attīstījusies līdz viena klikšķa risinājumam mūsu telefonā. Taču, lai sajustu smaržu, mums ir pieejami vai nu iepriekš sagatavoti aromāti, vai ir nepieciešamas specifiskas ierīces un dziļas zināšanas, lai radītu savu aromātu. Mēs vēlamies panākt, lai   cilvēki var saglabāt smaržas tik pat viegli kā uztaisīt fotogrāfiju vai nofilmēt video telefonā. 

Kā atzinuši ir Hārvardas Universitātes pētnieki, tieši smarža ir viena no spēcīgākajām emociju izraisošajām maņām  (Harvard Gazette). Tieši smaržu kolekcionēšana un uzglabāšana, kas raisa patīkamas emocijas un atmiņas, iedvesmoja ieceres autorus radīt kaut ko jaunu un nebijušu. Sākotnējā klientu aptauja uzrādījusi, ka 72% respondentu ir pieredzējuši smaržas, ko vēlētos saglabāt.  

Scent Camera tehnoloģija ir balstīta gāzu hromatogrāfijas tehnoloģijās, kas tiek izmantota zinātniskiem nolūkiem. Plānots, ka nākotnē smaržu kamera ļaus ne tikai uzsūkt uzglabāt un atbrīvot smaržu, bet arī izveidot smaržu kopijas vēlamajā daudzumā, savai individuālai smaržu kolekcijai. 

Sandis Mūriņš (CEO), Mārcis Sējējs (CTO) un Sanda Lapinska (COO) ir apvienojuši spēkus ar Rīgas Tehniksās universitātes Dizaina fabrikas, ko pārstāv Kārlis Vītols un Latvijas Universitātes komandu, ko pārstāv Mārcijs Sējējs, radot pirmo strādājošo smaržu kameras prototipu. Ierīces tehnoloģija ir iesniegta apstiprināšanai patentu reģistrā. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra līdzfinansēja ierīces izstrādi inovācijas vaučera programmas ietvaros. 

Scenta Camera projekts pašreiz ir dizaina izstrādes investīcijas meklējumos. 

Par mums: www.scentcamera.com,  FacebookLinkedIn 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU