DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Aizvadītajā dienā Latvijā pret Covid-19 vakcinēts līdz šim lielākais skaits – vismaz 5389 iedzīvotāju

Kopā līdz šī gada 4.martam Latvijas iedzīvotāji saņēmuši 75 955 Covid-19 vakcīnu devas: 58 146 vakcīnas izmantotas kā pirmā deva, 17809 – jau kā otrā deva.

Šobrīd kopā vakcinēti jau vismaz 19 290 seniori vecumā virs 70 gadiem. Tie ir iedzīvotāji, kas bija pieteikušies manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, kā arī ģimenes ārstu praksēs un kas pakāpeniski saņem uzaicinājumus īsziņu un epastu formā vai arī kā zvanu no ģimenes ārsta.

Tie iedzīvotāji, kas vecāki par 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai pret Covid-19, tiek aicināti pieteikties pa tālruni 8989 vai vietnē manavakcina.lv, kā arī pie sava ģimenes ārsta, lai nodrošinātu iespēju šos iedzīvotājus tuvāko nedēļu laikā pēc jaunu vakcīnu devu piegādes Latvijā operatīvi vakcinēt pret Covid-19.

Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas. Papildu šiem iedzīvotājiem vakcīnas saņēmuši vairāk nekā 5 634 ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un 2 435 darbinieki. Turpinās arī medicīnas iestāžu vakcinācija.

Vakcinācija norit pēc prioritāro grupu principa – šobrīd vakcīnu pret Covid-19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, kas ir pieteikušies vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU